AMI LIFE : neuromuszkuláris elektrostimulációs készülék a disphagia - nyelési nehézség kezelésére.
Ár tartalma: 1x Somnus alvássegítő készülék, 2x fülcsipesz, 1x kábel, 1x USB töltőkábel
Disphagia - Nyelési zavar
AMI Pro: neuromuszkuláris elektrostimulációs készülék a disphagia - nyelési nehézség kezelésére.
Ár tartalma: 1db AMI Pro készülék | hordtáska | 4db kábel | 4db pillangó elektróda | 1db hálózati adapter
A disphagia vagy nyelési nehézség egy olyan állapot, melyben a nyelési folyamat nehezített vagy akadályozott.
Számos oka lehet. Neurológiai és izombetegségek, súlyos kardiovaszkuláris és cerebrovaszkuláris események, a nyelést érintő szövődményekkel járó légzőszervi betegségek, iatrogén betegségek, sugárzásból eredő fibrózis/stenózis, stroke, intubáció vagy anoxikus születési sérülések, fej- vagy nyaktrauma miatti kevés használat.
A disphagia esetén az elektrostimulációt a nyelési izmok sorvadásának megelőzésére és rehabilitációjára használják. Bármilyen eredetű (etiológiájú) nyelési nehézség kezelésében alkalmazhatók. Kivételt képeznek a mechanikus okokat, amelyek műtétet igényelhetnek (például az elzáródást okozó daganatok).
Az elektroterápiás készülék rendeltetése a nyelési izmok stimulációja és re-edukációja (a helyes aktivitás újratanítása) a bőrre ragasztott elektródák segítségével.
Az elektrostimulátorokat elsősorban klinikák és orvosi rendelők, ápolási létesítmények, terapeuták számára ajánlják. Otthoni környezetben kizárólag szakember irányítása és gondozása mellett használható.