medimarket logo

Telefon +36-53/200108

Kategóriák
medimarket logo

Telefon +36-53/200108

  • Kategóriák
    • Akciók
    • Összes termék
    • Betegség kezelés
    • Fitnesz
    • Készülékek kezelési cél szerint
    • Szépségápolás
    • Rendelői felszerelés
    • Tartozékok és kiegészítők
    • Tünetek A-Z
    • Állatgyógyászat
    • Újracsomagolt termék
    • Végkiárusítás
  • Élethosszig blog
    • Betegség és tünetei
    • Edzés és sérülések
    • Életmód
    • GyIK
    • Készülék és eszköz
    • Rehabilitáció
    • Terápia és kezelés
  • Fórum
  • Info
  1. Élethosszig blog
  1. Élethosszig blog
Vissza
Az izomhúzódás kezelése és megelőzése

Az izomhúzódás kezelése és megelőzése

Az izomhúzódás olyan sérülés, amely akkor következik be, amikor az izmaid túlnyúlnak vagy túlterhelődnek. Ez az állapot fájdalommal, duzzanattal és korlátozott mozgástartománnyal jár, amivel minden aktív életmódot folytató találkozik néhányszor. Különböző súlyosságú lehet az enyhe húzódástól (ami néhány izomrost elszakadása „csupán”) a teljes izomszakadásig.

2025.02.27 12:48 Dr. Zátrok Zsolt
Dr. Zátrok Zsolt

Mi okozza az izomhúzódást?

A húzódásnak számos oka lehet, de általában akkor fordul elő, amikor az izmot hirtelen, intenzív erőhatás éri.

Jelentősen növeli a kockázatot, ha megfelelő bemelegítés nélkül kezdesz intenzív testmozgásba.

Hasonló hatású lehet a fáradt izmokkal edzés is, mert ilyenkor az izmok nincsenek optimális állapotban, így könnyebben alakulhat ki sérülés.

Egy korábbi sérülés után elhanyagolt rehabilitáció szintén növeli az újbóli kialakulásának veszélyét.

Bizonyos sportágakban, amelyekben gyakori a hirtelen irányváltás, a gyors, intenzív mozdulat és sprint, különösen gyakran előfordul az izmok húzódása. Ilyenek lehetnek a labdajátékok, küzdősportok, tenisz, tollaslabda, stb.

Ha nem tartod megfelelő egyensúlyban az izomerődet, például az egyik izomcsoport jelentősen erősebb, mint az ellentétes csoport, az is hozzájárulhat a húzódáshoz.

Az életkor előrehaladtával az izomrugalmasság csökken, így az idősebbek hajlamosabbak lehetnek az izomhúzódásra.

A nem megfelelő technika, a rossz mozdulat vagy a túledzés szintén növelheti a húzódás kockázatát. Ha érzed, hogy az izmod feszül vagy fáj, érdemes visszavenni az intenzitásból.

Az izomhúzódás tünetei

A húzódás felismerése nagyon fontos a megfelelő ellátás megkezdéséhez. A legjellemzőbb tünete a hirtelen, éles fájdalom, amely a sérülés pillanatában jelentkezik.

Ezt követően a sérült területen és környékén duzzanat alakul ki, ami a szöveti károsodás, vérzés és a gyulladásos válasz együttes eredménye. Ha a sérülés felületes, akkor a vérzés a bőrön át lila foltként látszódhat, bár ez nem gyakori.

A sérült izom tapintásra érzékeny és feszül.

A fájdalom, a duzzanat, az izom reflexes feszülése korlátozza a mozgástartományt is – nehezített az érintett izom bármely irányú mozgatása.

Súlyos húzódás esetén akár hallható hang (pattanás vagy roppanás) is kísérheti a sérülést, és nem tudod terhelni az izmot.

Az izomhúzódás tünetei súlyosságuk alapján három fokozatba sorolhatók. Az enyhe formánál minimális a fájdalom és az érintett terület duzzanata, valamint a funkció csak enyhén korlátozott. A második, közepes fokú sérülésnél jelentősebb a fájdalom és az érintett terület duzzanata, emellett részleges funkcióvesztés is észlelhető. A súlyos izomhúzódásnál szinte teljes funkcióvesztés és intenzív fájdalom jellemző, ami akár azonnali orvosi ellátást igényelhet.

Az izomhúzódás kezelése

Az izomhúzódás kezelése a sérülést követő leghamarabb célszerű elkezdeni. Az azonnali, akut ellátás célja elsősorban a fájdalom csökkentése, a bevérzés megállítása, a gyulladás mérséklése és a gyógyulási folyamat elindítása.

Az orvosi gyakorlatban a RICE protokoll (Rest, Ice, Compression, Elevation – pihenés, jegelés, kompresszió, felpolcolás) az izomhúzódás ellátásának sztandardja.

A pihenés azt jelenti, hogy óvod a sérült izmot a további károsodástól, de ez (a súlyos sérülés kivételével) nem a teljes pihenést jelenti! A korai, kontrollált mozgás előnyösebb a gyógyulás szempontjából.

Izom húzódása esetén a jegelés használata az első 24-48 órában lehet hasznos. A jeget soha ne helyezd közvetlenül a bőrre, és ne alkalmazd 15-20 percnél hosszabb ideig.

A hűtés csökkenti a fájdalmat, szűkíti az ereket, csökkenti a vérzést és érintett terület duzzanatát. Ne használj azonban jeget az első két napon túl, mert ekkor már gátolhatja a gyógyulási folyamatot.

A kompresszió, például egy rugalmas pólya (fásli) csökkenti a duzzanatot.

A felpolcolás szintén hozzájárul a duzzanat csökkentéséhez azáltal, hogy elősegíti a folyadék (például bevérzés) elvezetését a sérült területről.

Fájdalomcsillapító gyógyszerek, mint a paracetamol vagy az ibuprofen, segíthetnek az izomhúzódás okozta kellemetlen tünetek enyhítésében. Ezek a nem-szteroid gyulladáscsökkentők (NSAID-ok) csökkentik mind a fájdalmat, mind a gyulladást. Mivel számos mellékhatásuk lehet, így csak szükség esetén, indokolt esetben használd ezeket, ha az izom fájdalom miatt szükséges.

A fizioterápia szerepe a gyógyulásban

A fizioterápiás módszerek kiemelkedő szerepet játszanak a gyógyulás serkentésében.

Izomhúzódás esetén a megfelelően időzített és szakszerűen kivitelezett kezelés gyorsítja a felépülést, csökkenti a fájdalmat, segít a hatékonyabb regenerációban és ezzel hozzájárul a jövőbeni sérülések elkerüléséhez.

A fizioterápia különösen hatékony a krónikus izomhúzódások esetében vagy az akut fázis után.

Már a kezdeti szakasz lecsengése után (általában 48-72 óra) kezdheted el a kontrollált mozgásterápiát. Ez segít helyreállítani a sérült izom rugalmasságát és erejét, valamint javítja a vérkeringést, ami elengedhetetlen az izomhúzódás gyógyulásához.

Alacsony intenzitású, izometrikus gyakorlatokkal kezdj (ahol az izom megfeszül, de nem változik a hossza), majd fokozatosan haladj az excentrikus gyakorlatok felé (ahol az izom megnyúlik terhelés közben).

A masszázs is hatékony lehet, különösen a gyógyulási folyamat későbbi szakaszaiban. Segít oldani a feszültséget, javítja a vérkeringést és elősegíti a hegszövet rugalmasságát. Ne feledd azonban, hogy a túl korai vagy túl intenzív masszázs káros lehet és súlyosbíthatja is az állapotod.

A terápiás ultrahang hatása az izomhúzódásra

A terápiás ultrahang az egyik legelterjedtebb fizioterápiás módszer, amit alkalmazni szoktak.

Az ultrahang magas frekvenciájú hanghullám, amely mechanikai energiává alakul át a szövetekben. Ez az energia több módon segíti a gyógyulást.

Megnövekedik a szöveti hőmérséklet, ami javítja a helyi vérkeringést. A jobb vérellátás több oxigént és tápanyagot szállít a sérült területre, és segíti a metabolikus hulladék elszállítását is. Ez gyorsítja a természetes gyógyulási folyamatot.

Az ultrahang mikromasszázs hatása sejtszinten érvényesül, ami csökkenti a szöveti feszülést, elősegíti a kollagén újrarendeződését, ami jobb minőségű hegszövet kialakulásához vezet. A sérült izom rugalmasabb és funkcionálisabb lesz a gyógyulás után.

Az ultrahang kezeléshez mindig használj gél, ami segíti a hanghullámok bejutását a bőrbe és az alatta levő izmokba. Az otthoni ultrahang készülékkel (például M-Sonic 950) a kezelőfejet körkörösen kell mozgatni a húzódás területe felett. A kezelés szokásosan alacsony intenzitású ultrahang sugárral történik és 5-10 perc tart. Naponta egyszer kezelj és az optimális eredmény érdekében legalább 10-15 napon át.

A terápiás ultrahang különösen hatékony a krónikus izomhúzódások kezelésében. Az akut szakasz után kezd használni, amikor a kezdeti gyulladás lecsengett. A sérülést követő első 24-48 órában általában nem ajánlott, mert a termikus hatása fokozhatja a gyulladást és vérzést.

A mikroáram kezelés hatása az izomhúzódásra

A mikroáramú stimulációs terápia (MENS, MCR) egy innovatív módszer a kezelésben. Rendkívül alacsony áramerősségű impulzusokat használ, amely a sejtek természetes bioelektromos folyamatait stimulálják.

Olyan alacsony az áramerősség, hogy általában nem is érezni a kezelést. A mikroáram fokozza a sejtek ATP (adenozin-trifoszfát) termelést, ami a sejtek energiaforrása. A megnövekedett ATP szint gyorsítja a sejtregenerációt és a sérült szövetek helyreállítását.

A mikroáram továbi előnye, hogy csökkenti az izomhúzódás területén a gyulladást. Stimulálja a fehérje és különösen a kollagénszintézist, továbbá a sejt transzport mechanizmusokat. Ezek együtt elősegítik az izomregenerációt. Emellett javítja a helyi vérkeringést is, ami több tápanyagot juttat el a sérült izomhoz.

A kezeléshez öntapadó elektródákat kell ragasztani az izomhúzódás területe köré. A folyamat teljesen fájdalommentes és kellemes érzést nyújt. Egy tipikus kezelés 20-30 percig tart. Naponta akár 3-4 kezelés alkalmazható, javasolt minimum 30 napon át végezni.

A mikroáram terápia már sérülés után azonnal megkezdhető. Nem okoz hőmérséklet emelkedést, így nem súlyosbítja sem a bevérzést, sem a gyulladást. Fájdalomcsökkentő hatása jelentős. Ezért gyakorlatilag a húzódás után azonnal alkalmazható.

Termékajánló: mikroáram terápiás készülékek

Termékajánló: mikroáram terápiás készülékek

A mikroáram terápia az elektromos kezelések egyik formája, az egyik legújabb fájdalomcsillapító (MENS) és gyulladáscsökkentő (MCR) eljárása.

Nézd meg a készülékeket! →

A lágylézer terápia hatása az izomhúzódásra

A lágylézer terápia, más néven alacsony intenzitású lézer terápia (LILT) vagy fotobiomoduláció (PBM), egyre népszerűbb módszer az izomsérülések esetén. Nem-invazív módszer, mely alacsony energiájú lézerfényt használ a szöveti regeneráció serkentésére.

A lézersugár energiája behatol a szövetekbe, és celluláris szinten fejti ki hatását. A fény elnyelődik a mitokondriumban (a sejtek energiatermelő egységeiben), és fokozza az ATP termelést, ami extra energiát biztosít a sérült sejteknek a regenerálódáshoz, ami elősegíti a gyógyulást.

A lágylézer terápia csökkenti az izomhúzódás okozta gyulladást a proinflammatorikus citokinek termelésének gátlásával és az anti-inflammatorikus folyamatok serkentésével. Ez hozzájárul a fájdalom csökkentéséhez és a gyógyulási idő lerövidítéséhez.

Javítja a mikrocirkulációt is, ami elősegíti a tápanyagok és oxigén szállítását az izomhúzódás területére.

A lágylézer terápia két módon végezhető. Pontszerű kezeléshez készüléket közvetlenül a bőrre kell helyezni, egy adott ponton tartani a szükséges energia beadásának tartamáig. Egyes készülékek kis energiát bocsátanak ki, így akár 3-5 percig egy ponton kell tartani. A nagyobb intenzitású eszközökkel néhány másodperc egy pont kezelése. Az idő letelte után a készüléket egy másik kezelendő pontra kell áthelyezni. A másik módszer a „pásztázás”, ami esetén a készüléket a bőrtől néhány milliméter távolságban tartva, folyamatosan mozgatni kell a teljes panaszos terület felett. A pásztázásos módszerrel kevésbé pontosan lehet adagolni az energiadózis.

A sérült terület teljes kezelése általában 5-20 perc, nagymértékben függ a készülék típusától, teljesítményétől.

A lágylézer már a korai szakaszban is alkalmazható, mivel nem jár hőhatással, így nem fokozza a gyulladást. Számos tanulmány kimutatta, hogy a lágylézer terápia gyorsítja a hegképződést és javítja a gyógyult izom funkcionális képességeit az izomhúzódás után.

Termékajánló: lágylézer készülékeink

Termékajánló: lágylézer készülékeink

A lágylézer készülék elsődleges hatása a sejtregenerációs folyamatok támogatása és ezzel a gyógyulás gyorsítása, továbbá az endorfin termelés serkentése révén fájdalomcsillapító is.

Válassz készüléket most! →

A kompressziós masszázs hatása az izomhúzódásra

A kompressziós masszázs, más néven nyomásterápia, hatékony módszer lehet kezelésben, különösen a gyógyulási folyamat középső és késői szakaszában.

A kompressziós masszázs segít csökkenteni a kialakult hegszövetet és feloldani a letapadásokat (adhéziókat).

A hegszövet fontos része a gyógyulási folyamatnak, ám ha rendezetlen marad, korlátozhatja az izom rugalmasságát és funkcionális képességeit. A célzott kompresszió segít ezeknek a szöveteknek az átrendeződésében, ami jobb funkcionális eredményt ad.

A kompressziós masszázs javítja a helyi vérkeringést és a nyirokáramlást is. Ez segít eltávolítani a metabolikus hulladékot és csökkenteni a duzzanatot. Az eredmény: gyorsabb gyógyulás és csökkent fájdalom.

A kompressziós masszázs kivitelezése egyszerű. A kezelőmandzsettát a sérült területre kell helyezni. A készüléken a megfelelő (maximum 60-80 Hgmm) nyomást kell állítani – a többit elvégzi a gép.

A kompressziós masszázst ne alkalmazd közvetlenül a sérülés után, hanem várj az első héten. Túl korai alkalmazása súlyosbíthatja a vérzést és gyulladást, ami késleltetheti a gyógyulást.

Komplex rehabilitációs megközelítés

Az izomhúzódás optimális kezelése általában többféle terápiás módszer kombinációját igényli. A gyógyulási folyamat különböző szakaszaiban más-más beavatkozások lehetnek a leghatékonyabbak. Az izomhúzódás kezdeti szakaszában -ha a fájdalom megköveteli, akkor a fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő módszerek kerülnek előtérbe, míg később a funkcionális helyreállítás válik fontosabbá.

A rehabilitációs program kombinálhatja a fájdalomcsillapítást és gyulladáscsökkentést (pihenés, jegelés, kompresszió, felpolcolás, gyógyszerek), fizioterápiás modalitásokat (ultrahang, mikroáram, lágylézer), manuális terápiát (masszázs, mobilizáció), és fokozatosan felépített mozgásprogramot.

Ezeket a komponenseket személyre szabottan kell alkalmazni, figyelembe véve az izomhúzódás súlyosságát, lokalizációját és az érintett egyéni céljait.

A rehabilitációban a fokozatosság elve kulcsfontosságú. Túl gyors előrehaladás inkább komplikációkat okoz, míg a túl lassú haladás késleltetheti a teljes funkcionális helyreállítást.

A fájdalom jó indikátora annak, hogy hogyan haladsz: ha a fájdalom enyhe, ez a kellemetlenség elfogadható a rehabilitáció során, de az éles fájdalom azt jelzi, hogy vissza kell venned az intenzitásból.

A visszatérés a teljes aktivitáshoz általában fokozatosan történhet az izomhúzódás után. Először alapvető mozgásokat kezdd újra, majd specifikusabb, sportághoz vagy tevékenységhez kötött mozgásokat, végül visszatérsz a teljes intenzitású tevékenységhez.

Az izomrostok teljes gyógyulási ideje 90-120 nap! Ennyi idő kell a végleges állapot eléréséhez – persze ez nem jelenti, hogy egy enyhe húzódással ennyit kel kihagynod – ilyenkor néhány héttel kell számolnod. Teljes izomszakadás után azonban nem várhatod, hogy egy hét után ismét sportolhatsz!

Megelőzési stratégiák

Az izomhúzódások megelőzése sokkal hatékonyabb, mint a kezelésük. Számos stratégiát alkalmazhatsz a mindennapjaidban, hogy minimalizáld az izomhúzódás kockázatát.

A bemelegítés hiánya nagy kockázat, így a megfelelő bemelegítés minden fizikai aktivitás előtt elengedhetetlen. Ez növeli az izmok hőmérsékletét és vérellátását, javítja a rugalmasságukat, és felkészíti őket a terhelésre, így csökkentve az izomhúzódás esélyét.

A testmozgás után, különösen a fáradt izmokkal nagy fontosságú a nyújtás, hengerezés. A sport stimulátor készülékekben az edzés utáni metabolit kimosást segítő, úgynevezett recovery protokollok jelentik a legújabb módszerek egyikét. Minél idősebb vagy, annál inkább javasolt az izomregenerációs kezelések rendszeres alkalmazása.

Az izomerő egyensúlya szintén fontos az izomhúzódás megelőzésében. Figyelj arra, hogy ne csak a „látványos” izmokat edzd (mint a mellizmok vagy a bicepsz), hanem a stabilizáló és antagonista izmokat is. Az egyoldalú edzés izomegyensúly-hiányhoz vezethet, ami növeli az izomhúzódás kockázatát.

A fokozatosság elvét kövesd az edzésterhelés növelésénél is. Az intenzitás, időtartam vagy gyakoriság túl gyors növelése nem ad elég időt az izmoknak az alkalmazkodásra, ami izomhúzódáshoz vezethet. Az általános szabály szerint ne növeld egyik paramétert se több mint 10%-kal hetente.

Figyelj a megfelelő technikára minden testmozgás során. A rossz technika nemcsak csökkenti a gyakorlat hatékonyságát, de növeli az izomhúzódás kockázatát is. Ha bizonytalan vagy, kérj segítséget szakembertől, hogy elkerüld az izomhúzódást.

A megfelelő hidratáció és táplálkozás szintén hozzájárul az izmok egészségéhez és az izomhúzódás megelőzéséhez. A dehidratált izmok könnyebben sérülnek, és a megfelelő tápanyagok hiánya lassítja a regenerációt. Különösen fontos a fehérjebevitel, ami az izomszövet építőköve.

Összegzés

Az izomhúzódás olyan sérülés, amellyel szinte mindenki találkozik élete során, legyen az sportoló vagy hétköznapi ember. Az izomhúzódás korai felismerése és kezelése, valamint a megfelelő terápiás módszerek alkalmazása jelentősen lerövidítheti a gyógyulási időt és javíthatja a végeredményt.

A modern fizioterápia számos hatékony módszert kínál az izomhúzódás kezelésére, mint az ultrahang, a mikroáram, a lágylézer és a kompressziós masszázs. Ezek mindegyike különböző mechanizmussal segíti az izomhúzódás gyógyulását, és gyakran a kombinációjuk adja a legjobb eredményt.

A kezelések összeállításához kérj szakértő segítséget, hogy személyre szabott legyen a terápia, éppen az egyéni igényeidnek megfelelően.

A sikeres rehabilitáció kulcsa a türelem és a fokozatosság. A sérült izomnak időre van szüksége a gyógyuláshoz, és a túl korai vagy túl intenzív terhelés újabb izomhúzódáshoz vezethet. Hallgass a testedre és a szakemberek tanácsaira az izomhúzódás gyógyulási folyamata során.

Végül, a megfelelő megelőzési stratégiák alkalmazásával jelentősen csökkentheted az ismétlődő izomhúzódás kockázatát. Az alapos bemelegítés, nyújtás, hengerezés, recovery stimuláció, kiegyensúlyozott erősítés és a jó technika mind hozzájárulnak az izomegészséghez és az izomhúzódás nélküli mozgáshoz.

Az izomhúzódás kezelése egy dinamikus folyamat, ahol a te aktív részvételed és együttműködésed a szakemberekkel elengedhetetlen a sikeres gyógyuláshoz és a teljes funkcionális helyreállításhoz.

A rehabilitáció fontossága – beszélgetés Hepp Gréta sportfizioterapeutával
2019.09.01 20:41 Dr. Zátrok Zsolt
A rehabilitáció fontossága – beszélgetés Hepp Gréta sportfizioterapeutával

A szakemberekről szóló cikksorozatban most Hepp Grétát mutatom be, aki a fiatal, világlátott generáció képviselője. Külföldön szerzett diplomájával, kinti tapasztalataival, tudásával itthon szeretne boldogulni. Kedvenc területe a sportolók mozgásrehabilitációja, azaz abban segít, hogy a különféle sérülésekből, műtétekből a lehető leggyorsabban felépülj és visszanyerd a sérülés előtti állapotod. Több módszert alkalmaz, többek között a legkorszerűbb izomstimulációt is. Munkájáról, […]

Neuromuszkuláris elektromos stimuláció a rehabilitációban és a sportban
2024.12.29 13:57 Dr. Zátrok Zsolt
Neuromuszkuláris elektromos stimuláció a rehabilitációban és a sportban

A neuromuszkuláris elektromos stimuláció (NMES) elektromos impulzusokat használ izomösszehúzódások kiváltására és elsősorban rehabilitációs környezetben alkalmazzák a motoros funkció javítására, az izomsorvadás megelőzésére és az általános fizikai teljesítmény fokozására. Az NMES vagy közvetlenül a motoros neuronokon vagy közvetetten az izomcsoportokat ellátó idegeken keresztül aktiválja az izmokat. Ez a technika számos klinikai alkalmazásban teret nyert, különösen a […]

Regeneráció szerepe a sportban
2021.02.07 16:50 Dr. Zátrok Zsolt
Regeneráció szerepe a sportban

A hazai sportolók körében makacsul tartja magát a „sokat és keményen kell edzeni – másra nincs szükség” szemlélet. Sokan azt gondolják, hogy minél többet edzenek, annál jobban fejlődnek! Aki nem ismeri az emberi test működését, a terhelésre adott reakcióit, az igazat is adhat nekik. Valójában azonban a egyáltalán nem így van! Az edzés alatt a […]

Bemelegítés szerepe és jelentősége
2019.09.25 03:51 Dr. Zátrok Zsolt
Bemelegítés szerepe és jelentősége

Tudod, hogy a testmozgás fontos az egészséged szempontjából és különböző rendszerességgel sportolsz is valamit. Ahelyett azonban, hogy fittnek és egészségesnek éreznéd magad, állandóan fáj valahol. A sarkad, a térded, a vádlid, a csípőd. Sündisznóra lépsz, amikor az ágyból kimászva az első lépéseket megteszed? Nem voltál sérült, nem húzódtál meg és érthetetlen számodra, hogy mi a bajod… ha magadra […]

Túlzott terhelés hatásai
2019.04.07 01:02 Dr. Zátrok Zsolt
Túlzott terhelés hatásai

A túlzott terhelés hatására keletkező sportsérülések a leggyakoribbak! Ezek a krónikus panaszok lényegesen többször fordulnak elő, mint az akut sportsérülések. Azonban míg az akut sérülés általában azonnali funkcióvesztéssel jár, így rögtön orvoshoz is fordulsz vele, míg a túlterheléses panaszok többsége esetén hosszú ideig halogatod ezt és az orvosok többsége sem foglalkozik vele „a súlyának megfelelően”. […]

Vissza
Vásárlói fiók
  • Belépés
  • Regisztráció
  • Profilom
  • Kosár
  • Kedvenceim
Információk
  • Általános szerződési feltételek
  • Adatkezelési tájékoztató
  • Fizetés
  • Szállítás
  • Elérhetőségek
Scart Kft
  • 2730 Albertirsa, Koltói Anna utca 39.
  • +36-53/200108
  • info@medimarket.hu
  • facebook

Egyéb információk
  • Elállás részletek
  • Szerviz és Garancia
  • Egészségpénztári elszámolás
  • Csatlakozz viszonteladó partnerként
  • Csatlakozz affiliate partnerként
Árukereső.hu Árukereső.hu
A kényelmes és biztonságos online fizetést a Barion Payment Zrt. biztosítja, MNB engedély száma: H-EN-I-1064/2013. Bankkártya adatai áruházunkhoz nem jutnak el.
paypal
  • Akciók
  • Összes termék
  • Betegség kezelés
  • Fitnesz
  • Készülékek kezelési cél szerint
  • Szépségápolás
  • Rendelői felszerelés
  • Tartozékok és kiegészítők
  • Tünetek A-Z
  • Állatgyógyászat
  • Újracsomagolt termék
  • Végkiárusítás
  • Élethosszig blog
    Élethosszig blog
    • Betegség és tünetei
    • Edzés és sérülések
    • Életmód
    • GyIK
    • Készülék és eszköz
    • Rehabilitáció
    • Terápia és kezelés
  • Fórum
  • Info
Nyelv váltás
  • hu
  • en
  • sk
  • de
Pénznem váltás
Belépés
Regisztráció
Adatkezelési beállítások
Weboldalunk az alapvető működéshez szükséges cookie-kat használ. Szélesebb körű funkcionalitáshoz (marketing, statisztika, személyre szabás) egyéb cookie-kat engedélyezhet. Részletesebb információkat az Adatkezelési tájékoztatóban talál.
A működéshez szükséges cookie-k döntő fontosságúak a weboldal alapvető funkciói szempontjából, és a weboldal ezek nélkül nem fog megfelelően működni. Ezek a sütik nem tárolnak személyazonosításra alkalmas adatokat.
A marketing cookie-kat a látogatók weboldal-tevékenységének nyomon követésére használjuk. A cél az, hogy releváns hirdetéseket tegyünk közzé az egyéni felhasználók számára (pl. Google Ads, Facebook Ads), valamint aktivitásra buzdítsuk őket, ez pedig még értékesebbé teszi weboldalunkat.
Az adatok névtelen formában való gyűjtésén és jelentésén keresztül a statisztikai cookie-k segítenek a weboldal tulajdonosának abban, hogy megértse, hogyan lépnek interakcióba a látogatók a weboldallal.
A személyre szabáshoz használt cookie-k segítségével olyan információkat tudunk megjegyezni, amelyek megváltoztatják a weboldal magatartását, illetve kinézetét.