medimarket logo

Telefon +36-53/200108

Kategóriák
medimarket logo

Telefon +36-53/200108

  • Kategóriák
    • Akciók
    • Betegség kezelés
    • Készülékek
    • Kezelési cél
    • Kisállat kezelés
    • Rendelői felszerelés
    • Sport
    • Szépségápolás
    • Tartozékok és kiegészítők
    • Tünetek A-Z
  • Élethosszig blog
    • Betegség és tünetei
    • Edzés és sérülések
    • Életmód
    • GyIK
    • Készülék és eszköz
    • Rehabilitáció
    • Terápia és kezelés
  • Fórum
  • Info
  1. Élethosszig blog
  1. Élethosszig blog
Vissza
Mágnesterápia a gyakorlatban

Mágnesterápia a gyakorlatban

A mágnesterápia nyugat-európában széles körben alkalmazott fizikoterápiás módszer. Hazánkban azonban méltánytalanul keveset alkalmazzák. Az elektromágneses energiát egy tekercsen átfolyó áram hozza létre. Mágnesterápia hatására a mikrokeringés és a szöveti regenerációs folyamatok felgyorsulnak. Ebben a cikkemben olvashatsz arról, hogy milyen betegségek kezelésére alkalmas a mágnesterápia. Most arról írtam, hogyan kell alkalmazni a mágnesterápiát a lehető legjobb eredmény érdekében.

2023.11.03 11:50 Dr. Zátrok Zsolt
Dr. Zátrok Zsolt

A mágnesterápia fő paraméterei

A mágneses mező sajátos tulajdonságokkal rendelkezik, melyeket négy paraméter határoz meg: a mező erőssége (Gauss), a frekvencia (Hz), idő (óra és perc) és a ciklusidő (DC).

A mező intenzitását ma is Gauss mértékegységben jelölik annak ellenére, hogy az SI-rendszer a Tesla-t használja. A mágneses intenzitás a kezelés hatékonysága szempontjából fontos paraméter.

Viszonyításképpen: a Föld mágneses tere 0,3-0,7 Gauss (30-70 µTesla) nagyságú. A másik végletet az 1000 mTesla (10 000 Gauss) feletti intenzitás jelenti, ami már maradandó genetikai károsodásokat okoz.

Az otthoni mágnesterápiás kezelések során a 10 mTesla (100 Gauss)-nál alacsonyabb intenzitást biostimulációs, regenerációt segítő kezelésekre, míg a 10-100 mTesla (100-1000 Gauss) közöttit gyógyító kezelésekre alkalmazzák.

Az orvosi mágnesterápiára alkalmas eszközök általában alacsony (1-200 Hz közötti) frekvenciájú kezeléseket használnak. A tartomány alacsony frekvenciái főképp a csontok és ízületek elváltozásainak kezelésére valók, míg a magasabbak a lágyrészek (inak, szalagok, izmok, erek, idegek) kezelésére.

Az egyes kezelések ideje (időtartama) az elváltozástól függő. Az csontképzési zavarok, mint például elhúzódó törésgyógyulás, álízület, csontelhalás, általában napi 6-8 órás kezelést igényelnek (1-2 hónapon keresztül). A derékfájás, íngyulladás, és hasonló panaszok esetén rövidebb kezelési idő megfelelő. Napi 30 perc, 20-30 napon keresztül.

Az elektromágneses mező lehet folyamatos és lehet pulzáló. A ciklusidő (DC) határozza meg, hogy van-e pulzálás. Ha a ciklusidő 100%, akkor folyamatos a mágneses mező. Ha 100% alatt van, akkor pedig pulzáló kibocsátásról beszélhetünk. A Magnum készülékekben például a ciklusidő 50% -ra van beállítva. Ebben az esetben azt jelenti, hogy az mágnesesség és szünet azonos hosszúságú, hol van, hol nincs. A folyamatos mágnesesség intenzívebb hatású a szervekre, de nem biztos, hogy ez a jobb!

A pulzálás gyakran jobb eredményű! Gondolj például arra, hogy egy szeget akarsz a deszkába verni. Ha a kalapácsot ráteszed a szeg fejére és folyamatosan "nyomod", attól a szeg nem megy bele a deszkába. Ha viszont ütögeted... Ez a példa -ha nem is teljesen pontos-, de jól szemlélteti, hogy a szakaszos impulzus miben más.

Mikor módosítsd a beállított programokat?

A Magnum mágnesterápiás készülékekben az egyes programok paramétereit az orvosi irányelvek alapján állították be. Általában -hacsak a kezelőorvosod nem javasolja másképp-, nem kell módosítani rajtuk.

A mezőintenzitáson változtatni akkor kell, ha pl. a kezelendő területet vastag kötés, gipsz vagy egyéb rögzítő borítja. Bár a mágneses mező ezeken is áthatol, de a mezőintenzitás emelése szükséges. Az egyes programokhoz tartozó frekvencia és ciklusidő is orvosi kutatások alapján került meghatározásra, így a frekvenciát sem kell módosítanod.

A súlyos csonteltérések esetén (álízület, csontritkulás, törés) a programok alapértelmezett kezelési ideje a minimálisan szükséges szintre van állítva. Ezekben az esetekben a hosszabb kezelés jobb, ha teheted ezeknél állíts több órás kezelési időt.

Általában igaz, hogy az otthoni használat esetén csak akkor módosítsd a készüléken előre beállított értéket, ha ezt orvosod külön javasolja.

A pulzáló mágneses teret egy tekercsen áthaladó elektromos áram hozza létre. A mágnestekercs egy fém, amit tekercsek sorozata vesz körül. Az áram iránya határozza meg a polaritást, így minden tekercs rendelkezik egy északi és egy déli pólussal. Az "S" a mágnestekercs déli (angolul South), az N pedig az északi pólusát (angolul "North) jelöli. A mező tehát a tekercs alatt és felett egyaránt létrejön.

A pólusoknak kezelőeszköz elhelyezése szempontjából van jelentősége.

magneses-mezo.jpg

Egymás mellett elhelyezett mágnestekercsek

Amennyiben egy mágnestekercset valamelyik pólusával a testfelszínre helyezel, akkor a mágneses mezője behatol a testbe és hatását a tekercs alatt és közvetlen környezetében is kifejti. Ha a kezelendő terület nagy kiterjedésű (pl. a gerinc a nyaktól derékig), úgy több mágnestekercsre van szükség. Ha csak egy tekercsed van, akkor több kezelés szükséges, először a nyakon, majd a lapockák között, a háton és végül a derékon. Ez persze 4x annyi idő.

Ha van több mágnestekercsed, akkor nagyobb területet is kezelhetsz egyszerre. Ilyen esetben mindegyik mágnestekercseket ugyanazzal a pólussal a bőr felé helyezd el. Így egységes mágneses mezőt hoznak létre.

Magneses-polusok.jpg

Ellentétesen elhelyezett mágnestekercsek

Sok esetben a kezelendő terület kis területet érint. Pl. csuklótörés, lábszártörés esetén. Ilyenkor a mágnestekercseket a sérült terület két oldalán kell elhelyezni. Így kétoldali mágneses tér összekapcsolódik és így nagyobb és mélyebben behatolót hoz létre.

Egybefüggő mágneses tér elérése csak akkor lehetséges, ha a tekercsek megfelelően vannak elhelyezve! Azonos polaritás szükséges, ahogy az ábrán látható. A két tekercs a lehető legpárhuzamosabban, szemben legyen egymással, különben a két mező nem kapcsolódik össze (és a hatás némiképp kisebb marad).

Amikor egy mágneses kezelőeszközt a kezedben tartasz, az első dolgod az legyen, hogy a polaritást megnézed. Ettől függ majd az, milyen testtájra és hogyan kell majd elhelyezni, minek a kezelésére alkalmas.

A mágneses kezelések végezhetők fekve, de tépőzáras szalaggal a tekercsek rögzíthetők is. Így akár irodai munka közben is megtörténhet.

Kezelési idő

Ahogy a fizikoterápiás módszerek mindegyike, így a mágnesterápia sem "azonnali hatású". A biostimuláció jelentése: a biológiai-élettani folyamatok serkentése. Például a csonttörés gyógyulása hónapokig tartó folyamat, egy vágott seb pár nap alatt összeforr ugyan, de a heg a végleges szilárdságát 90-100 nap alatt éri el.A rendszeres időközönként és hosszú távon (heteken) át végzett biostimulációs kezelések ezeket a folyamatokat segítik és némiképp gyorsítják, de nem rövidítik néhány napra! A mágnesterápia alkalmazási területe a csontok, ízületek, szalagok kezelése, amelyek különösen lassan gyógyulnak, így a mágnesterápiához türelem és kitartás szükséges.Felsorolok néhány állapotot és a velük kapcsolatos általános kezelési elveket, gyakoriságot, kezelési időt. A személyre szabott kezelési protokollt kérd a kezelőorvosodtól. Ha nem kapsz ilyet, akkor az általános javaslatok szerint járj el. A kezeléseket megtalálod a Magnum mágnesterápiás modellekben, de nem mindegyikben. Vásárlás előtt ellenőrizd a programlistában, hogy a készülék segít-e az adott esetben.

ÁLTALÁNOS SZÖVETI REGENERÁCIÓ

Ezt a kezelést olyan nagyobb kiterjedésű eltérések esetén szokásos használni, mint például a neuropátia. Az ilyen állapotnak a fő oka az idegek, receptorok pusztulása és a regeneráció elégtelensége. Használható az immunrendszer általános támogatása érdekében, megelőzési céllal is. Például tavaszi-őszi influenza időszak előtt vagy allergiások esetén a "szezon" előtt 2-3 héttel elkezdve hozzájárul az immunrendszer "erejének" növeléséhez.

Általános protokoll: napi 6-8 óra, 12 héten át

TÖRÉSEK

A törések kezelésére szolgáló programok a sérülés utáni első naptól kezdve használhatók. A kezelés gipszen és műanyag merevítőn át is végezhető. Ebben az esetben az ajánlott teljesítmény 50-60%-os emelését javasoljuk, mivel a gipsz vastagsága megnöveli a mágnestekercsek és a csont közötti távolságot. A mágnestekercsek ellentétes felhelyezése fontos! A tekercseket a törésnek megfelelő helyre kell tenni. Ha több kezelővel is rendelkezel, akkor az intenzívebb mágneses mező létrehozása érdekében mindkettőt használhatod. Különösen hasznos, ha a kezelendő terület átmérője nagy, mint például a combcsont és a sípcsont felett.

Általános protokoll: napi 8 óra, 30 napon át

CSONTELHALÁS

A csonthiány röntgen vagy MRI segítségével történő diagnosztizálása után vagy elégtelen vérellátás estén alkalmazható. Ez az állapot többnyire sérülés hatására következhet be, más esetekben viszont a hosszú távú kortikoszteroid-használat vagy a túlzott alkoholfogyasztás okozza.

Általános protokoll: napi 8 óra, 5 hónapon keresztül

CSONTÖDÉMA

Ezt a kezelést a csontot ért ütés, a csonthártya sérülése esetén szokásos használni. A sérülés hatására a csont környezetében rendellenes folyadék-felhalmozódás keletkezik. Ennek az állapotnak a fő oka valójában az erős és tompa ütés. A csontödéma második leggyakoribb oka az ízületi porckopás.

Általános protokoll: napi 8 óra, 30 napon át

KÉSLELTETETT TÖRÉSKONSZOLIDÁCIÓ

Olyan esetekben használható, amikor a törés nem megfelelően gyógyul. Ilyesmi csontritkulásban vagy érelváltozásban/anyagcsere elváltozásban szenvedőknél fordulhat elő. Ritkábban nem megfelelő rögzítés is kiválthatja - ha a tört csontvégek mozogni tudnak. A mágnestekercseket lehetőség szerint ellentétes helyzetben kell elhelyezned. A kezelés napi időtartama néhány óra és 10-12 óra között változhat.

Általános protokoll: napi 3-8 óra, 30 napon át

ÁLÍZÜLET

Akkor ajánlott, ha a törés gyógyulása meghaladja a kilenc hónapot. Emiatt a beteg gyakran műtéten esett át, és/vagy szintézis eszközök (lemezek, csavarok vagy külső rögzítők) használatára szorul. Ezek megnehezíthetik a mágnestekercsek megfelelő pozícionálását és rögzítését. Éppen ezért a kezelőorvossal történő konzultáció elengedhetetlen, mert az adott helyzetet figyelembe véve konkrét és célzott javallatokra lehet szükség.

Általános protokoll: napi 8 óra, 5 hónapon keresztül

CSONTRITKULÁS

A csontszerkezet progresszív (fokozatos) gyengülése esetén szükséges lehet a mágnesterápia. A csontszövet létfontosságú a test támasztásában. A csontok szerkezete egész életünk során folyamatos átalakuláson megy keresztük. Csontritkulás esetén ez a csont-újraépítési mechanizmus torzul, ami a csont fokozatos szerkezeti gyengülését eredményezi. A pulzáló elektromágneses mező aktiválja a csontépítő funkcióit, javítja az oszteoblasztok (a csontképzésért felelős sejtek) és az oszteoklasztok (a csont bontásért felelős sejtek) egyensúlyát. A nagyobb terület kezeléséhez hasznos lehet a MAT 100 vagy a TotalBody matracok használata (ezek külön megvásárolható kiegészítők).

Általános protokoll: napi 8-10 óra, 12 héten át

ÍZÜLETI PORCKOPÁS, PORCKOPÁS, ÍZÜLETI GYULLADÁS, ÍZÜLETI FÁJDALOM, HÁTFÁJÁS

Általános protokoll: napi 30 perc, 6 héten keresztül

ÍZÜLETI FÁJDALOM

Általános protokoll: napi 15-40 perc, 3 héten keresztül

HÁTFÁJÁS

Általános protokoll: napi 20-45 perc, 3 héten át

ALGODISZTRÓFIA/SUDECK-SZINDRÓMA

Az algodisztrófiás szindróma esetén a mágnesterápia a végtag gipszrögzítéssel történő immobilizációját (rögzítését) követően is használható. Főleg a lábfej, a lábfej felső része, a csukló és a kéz mikrotraumája esetén is alkalmazható. Az érintett végtagnál az első fázisban ödéma, bőrpír, hő és intenzív fájdalom jelentkezik, különösen terhelés alatt.

Általános protokoll: napi 4-6 óra, 4-8 héten keresztül

CSÍPŐ- ÉS TÉRDPROTÉZISEK

A mágnesterápia az implantátumok beültetése utáni regenerációt (helyreállítást) segíti. Erősíti protézis beépülését és a körülötte levő erős csontszövet kialakulását. Az orvosi szakirodalom napi legalább 3-4 órás kezeléseket javasol, de a kezelőorvos eltérő alkalmazási idő javasolhat.

Általános protokoll: napi 3-4 óra, 60 napon keresztül

TÉRDMŰTÉT UTÁNI KEZELÉS

Az elülső keresztszalag (ACL) rekonstrukciója vagy a porc megtisztítása után kell használni. A pulzáló mágneses kezelés a műtét utáni első napoktól kezdhető, csökkenti a fájdalmat, az ödémát és a gyulladást, gyorsítja gyógyulást.

Általános protokoll: napi 4-6 óra, 60 napon keresztül

CSUKLÓALAGÚT-SZINDRÓMA

Az első panaszok észlelésétől alkalmazható a mágnesterápia. A legnagyobb mértékű javulás ebben a korai szakaszban tapasztalható. A kéztőalagút-szindróma valójában a középső ideg összenyomódása következtében kialakuló elváltozás. Az ideg az alkar felől a kéztőalagút nevű csatornán keresztül vezet át, és egészen az ujjakig halad. A mágnesterápia hozzájárul a fájdalom csökkentéséhez, gyulladáscsökkentő hatású és javítja a kéz és az ujjak mobilitását (mozgathatóságát).

Általános protokoll: napi 30 perc, legalább 15 napon át.

Szükség esetén ez a ciklus megismételhető

ÍNGYULLADÁS, TENISZKÖNYÖK

Általános protokoll: napi 30 perc, hetente 5 napon, 3 héten keresztül

ROTÁTORKÖPENY-ÍN RENDELENESSÉGEK

Általános protokoll: napi 3-8 óra, 4 héten keresztül

Az íngyulladás, teniszkönyök, rotátor rendellenességek esetén a mágnestekercseket a fájdalmas terület fölé kell helyezni, lehetőség szerint ellentétes elhelyezéssel. Az akut fázisban a mágnesterápia más fizikoterápiákkal és az orvos által felírt gyógyszerekkel kombinálva, a szubakut fázisban önálló kezelésként is végezhető.

A kezelést biztosító kiegészítők és alkalmazásuk

A Magnum mágnesterápiás készülékekhez többféle mágnestekercs kapható, melyek más és más kezelésre alkalmazhatók. Az alapján érdemes választanod, hogy milyen területet, állapotot kell kezelni.

Termékajánló: Mágnesterápiás készülékek

Termékajánló: Mágnesterápiás készülékek

A mágnesterápiás készülék egy orvosi fizikoterápiás eszköz, melyet számos mozgásszervi betegség kezelésére alkalmazhat.

Kattints és válaszd a számodra megfelelőt! →

Magnum rugalmas kezelő, normál

Magnum-flexibilis-solenoid-30x10-480x.png

A készülékekhez alapértelmezetten egy (illetve egyes készülékeknél kettő) darab 30x10 cm-es rugalmas mágnestekercset ad a gyártó.

Ebben 2 db mágnestekercs található, ráadásul ellentétes polaritással. Ezért kifejezetten a kar és a láb csonttörései, a kéz, láb, csukló, könyök, váll, boka, térd, csípő törései, gyulladásai, sérüléseit kezeld vele. Úgy kell felhelyezni, mint egy vérnyomásmérő mandzsettát, azaz körbe kell fogni a kezelendő területet. Ez a kialakítás biztosítja, hogy a két mágnestekercs ellentétes pozícióban kerüljön fel a csont vagy ízület két oldalára és mágneses mezőjük összekapcsolódjon.

Magnum rugalmas kezelő, nagy

Magnum-flexibilis-solenoid-40x15-480x.png

Opcionálisan kapható a nagy terület kezelésére alkalmas, 40x15 cm-es rugalmas mágnestekercs.

Ebben 4 db mágnestekercs található, azonos polaritással. Ezért kifejezetten a gerinc, a medence, a csípő kezelésére alkalmas, vagy például a combcsont hosszanti törése. Ezt a mandzsettát nem körkörösen kell felhelyezni, hanem például végig kell fektetni a gerincen. A mágnesterercsek nagy felületű, de nem túl mély mágneses mezőt hoznak létre.

Magnum Soft4 kezelőmatrac

Magnum-Soft4-magnestekercs-480x.png

Ez a kezelő 4 db mágnestekercset tartalmaz puha szivacstokban. A tok sima oldala a tekercs déli (S) pólusa, az északi (N) az ellentétes oldal, ahol a rögzítőpánt bújtatófül található. A mérete 25x25cm, azaz a hát, derék, medence, csípő területén lehet ideális. Jó megoldás lehet pl. teniszkönyök, epikondilitis, csuklóalagút szindróma, ínhüvelygyulladás esetén a beteg testrész alá helyezve. Így akár munka közben, az íróasztalnál végezhető a kezelés.

Magnum Pocket Pro kezelő

Magnum-Pocket-Pro-magnestekercs-480x.png

Ez a kezelő 2 db mágnestekercset tartalmaz, zippzáras, cserélhető textil tokban. A tokon jól láthatóan jelzik a déli (S) és az északi (N) pólusokat. A tekercs kisebb terület kezelésére alkalmas. Ha több Pocket Pro-val rendelkezel, akkor azt elhelyezheted azonos pólussal egymás mellett (nagyobb terület kezelésére) vagy ellentétes oldali módon pl. törés, ízületi sérülés kezelésre.A rögzítése tépőzáras pánntal történhet.

Magnum kezelőmatracok

Háromféle matrac kapható. A legkisebb a MAT 100 matrac. Mérete 70x45 cm. 4 db mágnestekercset tartalmaz textilborítású és "memóriaszivacsban". Ebből következik, hogy akár a székre, fotelbe helyezve, rajta ülve-fekve végezhető kezelés. Pl. a combcsont, csípő, medence, deréktáj, hát, váll-nyak kezelésére lehet ideális. Emiatt kiváló hosszú tartamú, többórás kezelésekre is!

TotalBody 200 és 400 kezelőmatracok

Ezeket a nagyméretű matracokat hosszú tartamú, többórás kezelésekre javaslom, akkor, ha teljes testet vagy annak nagy részét kell egyidejűleg kezelni. Például csontritkulás, többszörös ízületi gyulladás, gerincpanaszok, allergia, immunerősítés, keringés javítás a cél. A TotalBody matrac teljes mérete 70x180 cm. Az ágyon, a lepedő alá is helyezhető, így akár alvás közben is kezelhetsz. A matrac valójában 4 db kisebb egységből áll.

A Total Body 200 esetén a 4 matracrészből csak 2-ben vannak mágnestekercsek (4-4 darab). Így a matrac elemeket variálva többféle elosztás hozható létre.

Total-Body-200-foam-matrac-szekciok-480x.jpg

A Total Body 400 esetén nincs kompromisszum. Mindegyik részben 4 mágnestekercs van, ami így a teljes test kezelését biztosítja.

Total-Body-400-foam-matrac-szekciok-480x.png

Hogyan válassz a Magnum mágnesterápiás készülék-modellek közül?

A készülékek között a fő különbséget a kezelőcsatornák száma, a mágneses mező intenzitása, továbbá a kezelőprogramok száma jelenti.

Kezelőcsatornák száma

A Magnum L készülékhez csak egyetlen mágneses kezelő csatlakoztatható, így akkor vásárolj ilyet, ha pl. egyik csuklód, könyököd törésének gyógyulását szeretnéd serkenteni. A Magnum XL, 2500, XL Pro és 3000 Pro készülékek egyszerre két csatornát működtetnek. A 3000 Pro esetén lehetőség van a két csatornán eltérő program indítására (például csonttörés az egyik kimeneten, és ízületi gyulladás program a másikon). Ennek akkor van jelentősége, ha például két pácienst kezelsz egyszerre vagy a partnerednek is van mozgásszervi problémája. A Magnum XL, 2500, XL Pro készülékekkel lehet ugyan egyszerre két kezelőt működtetni, de csak ugyanazzal a programmal. Azaz például ha mindkét térdedben gyulladás van, egyszerre kezelheted. A Magnum 3500 Pro négycsatornás, azaz egyszerre akár négy csatornán kezelhetsz. 2+2 módban az 1-2 és a 3-4 kimeneteken eltérő program állítható be, azaz egyszerre két páciens és akár 2 teljes test matrac is működtethető.

Mágneses intenzitás

Fentebb már említettem, hogy 100 Gauss-nál alacsonyabb intenzitást biostimulációs, regenerációt segítő kezelésekre, míg a 100-1000 Gauss közöttit gyógyító kezelésekre alkalmazzák. Ebből következően a nagyobb intenzitás erősebb gyógyhatást eredményez. Minél nagyobb mágneses mező intenzitású egy eszköz, annál magasabb az ára. Meg kell találni a panasznak és a pénztárcának is megfelelő kompromisszumot.

Az, hogy a mágneses intenzitás alacsony, nem azt jelenti, hogy a készülék nem hatásos! Az alacsonyabb intenzitású készülékkel több kezelésre lesz szükség a javuláshoz, gyógyuláshoz. Kb olyan, mint az autózás: ha lassabban haladsz, akkor több idő kell ahhoz, hogy célba érj. De oda fogsz érni.

Kezelőprogramok száma

Minél drágább egy készülék, annál több előre elkészített kezelőprogramot tartalmaz. A kezelőprogramokat orvosi tapasztalatok és irányelvek alapján hozzák létre. Más frekvencia, intenzitás és kezelési idő szükséges egy kisebb (pl. csuklótáji ín) gyulladásra, mint az Achilles-ínéra vagy éppen egy combnyaktörésre vagy csontritkulásra.

Ha egy készülékben kevés a program, akkor ezek "általános" kezelést tesznek lehetővé, például általában csonttörés. A drágább készülékekben aztán ezt precízen több programja bontják, azaz külön specializált program áll rendelkezésre a csukló, a felkar, a sípcsont vagy a combcsont törésre, stb.

Nem feltétlenül a legtöbb programot tartalmazó készülékre van szükséged! Hanem arra, ami az aktuális igényedre megfelelő. Ez akár a Magnum L is lehet. A Magnum XL és XL pro rehabilitációs és szépségápolási-wellness programokat is kínál. A Magnum 2500, 3000 Pro és 3500 Pro nemcsak otthoni, hanem akár fizikoterápiás rendelői kezelésekre is megfelelő lehet.

Magnum készülékek összehasonlítása

 
Magnum készülék verzió L XL 2500 XL Pro 3000 Pro 3500 Pro
csatornák száma 1 2 2 2 2 4
több páciens kezelése egyszerre nem nem nem nem Igen 1+1 csat. Igen, 2+2 csat.
intenzitás / csatorna (Gauss) 120 140 160 200 200 200
max. intenzitás (Gauss) 120 280 320 400 400 800
rehabilitációs programok 8 16 52 32 70 70
szépségápolási programok nincs 10 nincs 12 nincs nincs
Termékajánló: Mágnesterápiás készülékek

Termékajánló: Mágnesterápiás készülékek

A mágnesterápiás készülék egy orvosi fizikoterápiás eszköz, melyet számos mozgásszervi betegség kezelésére alkalmazhat.

Kattints és válaszd a számodra megfelelőt! →
Mágnesterápia paraméterei – mitől függ a kezelési eredmény?
2024.12.12 15:56 Dr. Zátrok Zsolt
Mágnesterápia paraméterei – mitől függ a kezelési eredmény?

A mágnesterápia egy olyan modern kezelési módszer, amely elektromágneses mezők segítségével támogatja a test természetes gyógyulási folyamatait. Az elektromágneses mezők természetes módon jelen vannak környezetünkben, és testünk sejtjei folyamatosan reagálnak ezekre a jelekre. A terápiás célú mágneses mezők segíthetnek a sejtek regenerálódásában, a gyulladások csökkentésében és a fájdalom enyhítésében. A kezelési eredmény a mágnesterápia paraméterei […]

Mágnesterápia hatásai és ellenjavallatai
2024.02.12 02:05 Dr. Zátrok Zsolt
Mágnesterápia hatásai és ellenjavallatai

A mágnesterápia egy fizikoterápiás kezelési módszer, amely elektromágneses energiát használ a súlyosan károsodott szövetek regenerációjának serkentésére, az öngyógyulási folyamatok támogatására. Főképp a csontok, ízületek és porcok  károsodása esetén segíthet a panaszaid mérséklésében. Csonttörés, csontritkulás, artrózis, reuma, artritisz, sarkantyú, gerincsérv, lumbágó és számos további állapotban javaslom alkalmazását, de kedvező hatású nyiroködéma esetén is. Ismerd meg, hogyan működik és miért hatásos.

Csontritkulás – amit a betegségről tudni kell
2023.09.17 15:24 Dr. Zátrok Zsolt
Csontritkulás – amit a betegségről tudni kell

Bármilyen furcsának is tűnik elsőre belegondolni, a testünk vázát alkotó csontrendszer nem állandó szerkezet.  A terhelés függvényében folyamatosan változik, átépül. 30-35 éves életkorig az ember csontjai elérik maximális tömegüket. Ezután  a csontlebontás fokozatosan egyre nagyobb mértékű lesz. Ez egy természetes folyamat; azonban ha a csontveszteség a normálistól erősebb, csontritkulás alakul ki. Ez a betegség világszerte […]

Csonttörés gyógyulás segítése
2023.10.10 09:37 Dr. Zátrok Zsolt
Csonttörés gyógyulás segítése

A csonttörés gyakori probléma. Általában baleset, elesés, leesés, fizikai erőbehatás miatt törik a csont. A tested rendelkezik egy csodálatos önjavító, öngyógyító rendszerrel, mely képes ezt a hatalmas problémát is helyreállítani és a csontokat „összeforrasztani”. Ha a tested jó állapotban van és csak a csonttörés gyógyulására kell koncentrálnia, akkor is kell 2-3 hónap a gyógyuláshoz. Ha […]

Implantátum beépülés serkentése
2024.12.23 13:33 Dr. Zátrok Zsolt
Implantátum beépülés serkentése

Az ortopédia és a fogászat területén az implantációs technológiai széles körben elterjedt, gyakran alkalmazzák. A minél jobb eredmény érdekében egyre több helyen kezdik alkalmazni a pulzáló elektromágneses mező (PEMF) terápiát, mely felgyorsítja a csontgyógyulást és elősegíti az implantátum környező csontszövetbe való beépülését, integrációját. A mágnesterápia hatása mind ortopédiai, mind fogászati helyreállításban ígéretes lehetőséget kínál a […]

BEMER terápia és hatása
2022.11.04 18:15 Dr. Zátrok Zsolt
BEMER terápia és hatása

A BEMER terápia egy ma még egyedülálló kezelés típust jelent. Nagyon sok állapotra kiváló hatású, de azért nem „bármire”. Ebben a cikkben az alapokról lesz szó, melyből megértheted, hogy milyen módon hat és miben nyújthat segítséget számodra.  

Fizioterápia – tudnivalók a gyógyító energiákról
2021.05.19 09:42 Dr. Zátrok Zsolt
Fizioterápia – tudnivalók a gyógyító energiákról

Az orvostudomány egyik alapvető tézise: „Medicus Curat, Natura Sanat”. Azaz az orvos kezel, de a természet gyógyít. A fizikoterápiás módszerek lényege, hogy gyógyszermentesen segítik a tested saját öngyógyító mechanizmusait és ezzel azt, hogy a tested képes legyen legyűrni a betegségeket. Nézzük a részleteket! Nézd meg filmen, a Youtube csatornámon. Lehet, hogy „megmosolyogsz”, mert nem hiszel az öngyógyításos „hókuszpókusz” […]

Artritisz (ízületi gyulladás) és lágylézer
2020.01.19 05:26 Dr. Zátrok Zsolt
Artritisz (ízületi gyulladás) és lágylézer

Az artritisz, azaz ízületi gyulladás az egyik leggyakoribb mozgásszervi betegség. Az arthritisz megnevezés egy „gyűjtőkategória”, amelybe több mint 100 különböző állapotot sorolnak. A legismertebbek az osteoartritisz, a reumatoid arthritisz, de ide tartozik a köszvényes-, a psoriázisos ízületi gyulladást, a szisztémás lupus erythematosust, sőt a fibromyalgiát is. Napjainkban a lágylézer jelenti az egyik leghatékonyabb fizikoterápiás módot […]

Térd artrózis – gyakori ízületi megbetegedés
2020.10.15 14:35 Dr. Zátrok Zsolt
Térd artrózis – gyakori ízületi megbetegedés

A térd ízület egyik leggyakoribb betegsége az artrózis (más néven ízületi porckopás). A tünetek lassan fejlődnek ki, majd éveken-évtizeden át kínozhat a fájdalom. Mivel ez egy degeneratív betegség, így a kórházban nem sokat tudnak érted tenni. Az orvosod azonban javasolhat otthoni fizikoterápiás eszközöket. A melegterápia, a TENS kezelés, a mikroáram, a terápiás ultrahang, a mágnesterápia […]

Vissza
Vásárlói fiók
  • Belépés
  • Regisztráció
  • Profilom
  • Kosár
  • Kedvenceim
Információk
  • Általános szerződési feltételek
  • Adatkezelési tájékoztató
  • Fizetés
  • Szállítás
  • Elérhetőségek
Scart Kft
  • 2730 Albertirsa, Koltói Anna utca 39.
  • +36-53/200108
  • info@medimarket.hu
  • facebook

Egyéb információk
  • Affiliate
  • Nagyker
  • Elállás részletek
Árukereső.hu Árukereső.hu
A kényelmes és biztonságos online fizetést a Barion Payment Zrt. biztosítja, MNB engedély száma: H-EN-I-1064/2013. Bankkártya adatai áruházunkhoz nem jutnak el.
paypal
  • Akciók
  • Betegség kezelés
  • Készülékek
  • Kezelési cél
  • Kisállat kezelés
  • Rendelői felszerelés
  • Sport
  • Szépségápolás
  • Tartozékok és kiegészítők
  • Tünetek A-Z
  • Élethosszig blog
    Élethosszig blog
    • Betegség és tünetei
    • Edzés és sérülések
    • Életmód
    • GyIK
    • Készülék és eszköz
    • Rehabilitáció
    • Terápia és kezelés
  • Fórum
  • Info
Nyelv váltás
  • hu
  • en
  • sk
  • de
Pénznem váltás
Belépés
Regisztráció
Adatkezelési beállítások
Weboldalunk az alapvető működéshez szükséges cookie-kat használ. Szélesebb körű funkcionalitáshoz (marketing, statisztika, személyre szabás) egyéb cookie-kat engedélyezhet. Részletesebb információkat az Adatkezelési tájékoztatóban talál.
A működéshez szükséges cookie-k döntő fontosságúak a weboldal alapvető funkciói szempontjából, és a weboldal ezek nélkül nem fog megfelelően működni. Ezek a sütik nem tárolnak személyazonosításra alkalmas adatokat.
A marketing cookie-kat a látogatók weboldal-tevékenységének nyomon követésére használjuk. A cél az, hogy releváns hirdetéseket tegyünk közzé az egyéni felhasználók számára (pl. Google Ads, Facebook Ads), valamint aktivitásra buzdítsuk őket, ez pedig még értékesebbé teszi weboldalunkat.
Az adatok névtelen formában való gyűjtésén és jelentésén keresztül a statisztikai cookie-k segítenek a weboldal tulajdonosának abban, hogy megértse, hogyan lépnek interakcióba a látogatók a weboldallal.
A személyre szabáshoz használt cookie-k segítségével olyan információkat tudunk megjegyezni, amelyek megváltoztatják a weboldal magatartását, illetve kinézetét.