
SaltDome sóterápiás készülék ismertetése
Az otthoni sóterápia a légúti allergiák és számos más tüdőbetegség orvosi kezelését kiegészítő, természetes és igazoltan hatékony módja. Most egy olyan eszközt mutatok be, mely véleményem szerint a leghatékonyabb otthoni sóterápiát biztosítja: ez a SaltDome sóterápiás készülék.
SaltDome ultrahangos sóterápiás készülék
Ez egy kisméretű eszköz, mely ultrahangot használ a sóoldat elporlasztására. Otthon, a munkahelyeden, az óvodai teremben, bárhol bekapcsolhatod és máris fújja magából a tengerpartoknak vagy sóbarlangoknak megfelelő, jótékony levegőt.
Ha elég hosszan tartózkodsz benne, akkor hamarosan élvezheted a sós levegőtől várható, kedvező hatásokat is.
Termékajánló: SaltDome sóterápiás készülék
Ha a jótékony sós levegőt az otthonod kényelmében szeretnéd előállítani, akkor válaszd a Saltdome ultrahangos sóterápiás készüléket. Olvasd el a vevői véleményeket, hogy megismerd a használók tapasztalatai!
Sóterápia otthon: a SaltDome használata
Nézd meg erről készült filmem! Kattints a lejátszás gombra.
- Előkészület. Első lépésként csatlakoztasd az hálózati adaptert a készülék alján és dugd be a dugaljba.
Egy vízszintes, kemény felületre tedd a gépet. Ne legyen alatta textil vagy szivacs, mert elzárja az alul levő szellőzőnyílást és a készülék túlhevülhet. - Sóoldat készítése. Egy mérőedénybe tölts 4 dl vizet és tegyél bele egy adagoló kanálnyi sót. A kanalat a készülékkel kapod. Keverd a só oldódásáig.
Figyelem! A kanálnyi só kb.1 grammot jelent. Ez nagyon kevésnek tűnhet, de nem kell több az egészségügyi hatáshoz!
A túlzásba vitt sómennyiség a készülék belsejében, sőt a készülék közelében levő bútorokon is lerakódást okozhat. A túl sok só gyorsan tönkreteheti az elektronikát.
Gondold végig: a tengerpartokon nem látod a sót sem a levegőben, sem az utcákon vastagon lerakódva – mégis kedvező a hatása.
Csak annyi sót (kb. 1 gramm/ 4dl víz) használj, amennyit javaslok. - Tartály feltöltése. Emeld le a felső részt és láthatóvá válik a víztartály. Öntsd bele a sóoldatot.
A tartály oldalán mérce mutatja a maximális töltési szintet.
Alul egy kis bemélyedést láthatsz. Ez az ultrahang-cella, ez porlasztja a sóoldatot. - Bekapcsolás. Tedd a helyére a fedelet.
Kapcsold be a készüléket és a kifúvónyílást irányítsd úgy, hogy a párát arrafelé fújja ki, amerre tartózkodsz.
A SaltDome készüléket csak akkor tudod bekapcsolni, ha a tartályban van víz – üresen nem!
Só párologtatás otthon
Akkor várhatsz érdemi egészségügyi hatást a sóterápiától, ha hosszú időn át a sópárában tartózkodsz. Ez minimum 2-3 órát jelent egyhuzamban.
Ebből következik, hogy ha te munkában, a gyerekek meg iskolában vannak, akkor teljesen feleslegesen megy az eszköz. De ha otthon vagy és a konyhában tevékenykedsz, akkor hiába megy a hálószobában a készülék.
Ezért ajánlom azt, hogy a sóterápiás készüléket az éjjeliszekrényen vagy az ágy feletti polcon helyezd el és alvás közben használd.
Ilyenkor tartósan egy helyben vagy és a só párologtatás egész éjjel jótékony sós párába burkol téged.
Minél távolabb helyezed el a készüléket a fejedtől, annál kevesebb só ér el téged és ezért a hatás is kisebb. Az az optimális, ha a fejedtől 1, maximum másfél méterre működik a készülék és feléd fújja a sós levegőt!
A SaltDome készülék kezelőgombjai
- Pára (Mist) gomb. A Pára gomb megnyomásával bekapcsol a készülék és az időzítő 1 óra állásban van – egy apró LED világít. Ha a beállított idő letelik, a készülék kikapcsol.
A Pára gomb ismételt megnyomása 3 vagy 6 órás működést állít be. Ilyen időtartamtól várható a legjobb hatás.
A Pára gomb 4. megnyomására folyamatos páraképzésre vált a készülék. Az ötödikre pedig kikapcsol.
A Pára gomb folyamatos nyomva tartása bármely beállítás esetén kikapcsolja a készüléket. - L/H (Alacsony/Magas) párakibocsátás gomb. Bekapcsoláskor a készülék alacsony pára módban van és 10-15ml párát képez óránként. A magas módban 15-20ml/óra a porlasztás.
Allergiás állapotokban általában a magasabb pára a jobb.
Asztma, COPD, cisztás fibrózis vagy tüdőgyulladás esetén előfordulhat, hogy magas pára és 3 óránál hosszabb kezelés után a köhécselés fokozódik. Ez túl sok pára hatására utal. Ezekben a betegségekben alacsony módban használd a készüléket és/vagy ne alkalmazz 6 órás programot, csak 1-3-ast. - Fény (Light) gomb. A készülék LED megvilágítással rendelkezik.
A Fény gomb rövid megnyomásával a világítás bekapcsol. Ezután néhány másodpercenként a szín változik.
Ha nem szeretnéd ezt a váltakozást, akkor a kedvenc színed megjelenésekor nyomd meg ismét a Fény gombot. Ezzel „rögzíted” a kiválasztott fényt, ami a továbbiakban állandó marad.
A fény gomb ismételt megnyomásával „léptethetsz” a színek között.
A fény gomb lenyomva tartása kikapcsolja a fényt.
A készülékhez járó apró távirányítóval szintén vezérelheted az eszközt.
Honnan tudhatod, hogy működik?
- Páraképzés ellenőrzése. Emeld le a fedelet. Nyomd meg a Pára (Mist) gombot. A készülék bekapcsol és a tartály alján levő ultrahang cella felett pezsegni, fröcskölni kezd a víz.
Láthatod, ahogy az ultrahang sugarak kis mennyiségű sópárát képeznek. - Ventillátor ellenőrzése. Tedd vissza a fedelet. A kifúvónyílás felett finom légáramlatot érzékelhetsz.
SaltDome egy sóterápiás készülék. Nem a páraszint emelése a cél, hanem a sós levegő előállítása. A készülékből kiáramló pára sok esetben nem is látható! Ez függ a szoba hőmérsékletétől, páratartalmától. Tudod, hogy pl télen a lakásban nem látszik a leheleted, de ha kimész az utcára ott igen.
Mégegyszer! A SaltDome nem párásító készülék, hanem sóterápiás, bár több órás működés alatt természetesen megemeli a szoba páratartalmát is. - Vízfogyás ellenőrzése. A készülék kis mennyiségű párát bocsát ki. Alacsony pára módban 6 óra alatt kb 60-80 ml víz fogy, azaz a feltöltött tartály 5-8 éjszaka alatt fogy ki!
Ha a tartályból nem fogy a víz, akkor lehet, hogy a maximális jelzés fölé töltötted a tartályt. A túl magas vízoszlopon nem tud áthatolni az ultrahang és így nem vagy alig képződik pára.
A sóterápia világszerte elfogadott betegség megelőző és terápiás módszer. Már az ókori görögök is ismerték. Hipokrates, az orvostudomány atyja sós vízpára belégzését javasolta légzési nehézségben szenvedőknek. Légúti és bőrbetegségekben, továbbá allergiák esetén kiváló hatású. A hatása lassabban alakul ki, mint a gyógyszereké, de nagy előny, hogy természetes és nincs mellékhatása.
A különböző sóterápiás módszerek célja azonos: a sószemcsékben gazdag levegő jótékony hatásainak alkalmazása. Napjainkban számos módszere létezik. Ezeket fogom most körbejárni.
Az egészségmegőrzés és a természetes gyógymódok iránti növekszik az érdeklődés. Így egyre több figyelmet kap a sóterápia (idegen kifejezéssel haloterápia), mint számos légúti probléma alternatív kezelési formája. A haloterápia két fő formában létezik: nedves és száraz sóterápia, mindkettő a só egyedülálló tulajdonságait hasznosítja, hogy segítse a légúti betegségek enyhítését, a bőr állapotának javítását, és általánosan javítsa a jóllétet. Ebben az írásban a nedves és a száraz sóterápia alkalmazását, hatását tekintem át. Kitérek a különböző sóterápiás módszerek működési elvére és áttekintem azokat a tényezőket, amelyek alapján eldönthető, melyik forma lehet számodra a legmegfelelőbb. Biztosíthatlak, hogy a sóterápia nem csupán egy wellness trend, hanem egy évezredek óta ismert gyógymód újrafelfedezése, amely harmonikusan illeszkedik a modern életvitelbe.
Ha COPD betegség (más néven krónikus obstruktív bronchitis) érintettje vagy, bizonyára már megtapasztaltad, mennyire megnehezítheti ez a betegség a mindennapjaidat. A légzési nehézségek, a gyakori köhögés és a váladékképződés mind olyan tünetek, amelyek jelentősen befolyásolhatják az életminőségedet. Ebben a cikkben megismerheted, hogyan segíthet a sóterápia ezeknek a tüneteknek az enyhítésében, és miért lehet ez egy értékes kiegészítője a hagyományos orvosi kezelésednek.
Tavasztól őszig az árokpartokon, a mezőgazdasági földeken, az elhanyagolt kertekben milliónyi gyomnövény borul virágba és kezdi ontani pollenjeit. Sokan érzékenyen reagálnak, ha ezekkel érintkeznek. Ez a szénanátha vagy más néven allergiás rhinitisz. Sokféle pollen kiválthatja, például a mogyoró, a nyárfa, a parlagfű vagy a vadkender is. Tünetei orrdugulás, szemviszketés, tüsszögés végeláthatatlanul.
Az asztma (asthma bronchiale) egy olyan krónikus tüdőbetegség, melyben a hörgők nyálkahártyája megduzzad, begyullad, a falukban levő simaizmok görcsösen összehúzódnak és ezáltal a légutak összeszűkülnek. Ettől válik a légzés nehezítetté.
A légúti allergia az immunrendszer túlreakciója a légutakba jutó allergén anyagokra. Az allergén tehát olyan anyag, amelyek az allergiára hajlamos egyéneknél túlzott immunválaszt váltanak ki.
Tüdőlégutaid belső felületét egészséges állapotban is vékony nyákréteg borítja. Arra szolgál, hogy megragadjanak benne a kórokozók és a por is. Ezt persze el kell távolítani onnan. Két módszert alkalmaz a természet, az egyik a köhögés vagy tüsszentés, ami kisöpri a légutakat. A másik a légutak falát borító csillószőr. Úgy képzeld el, hogy rengeteg apró „ostor” […]
A vér oxigénszállító képességének, állapotának rendszeres otthoni ellenőrzése szív-, légzőszervi betegségekben és anémiában szükséges. A pulzoximéter készülék biztosítja ezt.