
B-Cure lágylézer készülék a gyakorlatban
A B-Cure lágylézer a legegyszerűbben és legveszélytelenebbül használható készülékek egyike. Köszönhető ez a körültekintő tervezésnek és kivitelezésnek. Megmutatom, hogyan használd a B-Cure Laser-t a különféle panaszok kezelésére.
A B-Cure lágylézer a legegyszerűbben és legveszélytelenebbül használható készülékek egyike. Köszönhető ez a körültekintő tervezésnek és kivitelezésnek. Megmutatom, hogyan használd a B-Cure Laser-t a különféle panaszok kezelésére.
Az izraeli Good-Energies gyártó B-Cure Laser készülékcsaládjába több készülék tartozik, melyek működése azonos, ám teljesítményükben eltérnek. Jelenleg 3 modell kapható: Classic, a Sport Pro és a Pro változat.
Mindegyik 808nm-es, infravörös, láthatatlan sugarat bocsát ki, azaz biológiai hatásuk szinte megegyezik. A készülékek közötti egyetlen érdemi eltérés az 1 perc alatt kibocsátott energia mennyisége. A Classic a legalacsonyabb: 3.75 Joule, a Sport Pro és a Pro 5.0 Joule kibocsátású.
Ez érdemben csak a kezelési időt befolyásolja. A nagyobb teljesítménnyel rövidebb a kezelés. Persze némiképp a hatás is erősebb, de nem nagyságrendileg.
A hatás érdekében hosszabb ideig kell egy adott pontra tartani, mint a versenytárs SafeLaser, Personal-Laser és Energy-Laser készülékeket.
A B-Cure készülékek az I.lézerosztályba tartoznak, azaz a kibocsátott lézersugár még védőszemüveg nélkül is teljesen veszélytelen a szemre. A B-Cure pulzáló lézert alkalmaz, ezért a kezelés nem termel hőt és így ártani (égési sebet okozni) semmiképpen nem lehet vele.
Ha még nincs lágylézer készüléked, ide kattintva vásárolhatsz.
A B-Cure lágylézer kezelés végrehajtása
1., Kapcsold be a készüléket és állítsd be a kezelési időt
- B-Cure Laser Classic készüléken 6 perc
- B-Cure Sport Pro és B-Cure Pro készüléken 5 perc
2., A készüléket helyezd a fájdalmas területre, közvetlenül a bőrre. Ruhán vagy kötésen keresztül nem jut át a lézerfény, így a kezelés hatástalan marad!
3., A készüléket mozdulatlanul tartsd ott addig, amíg a beállított idő letelik. Ha a kezelési idő letelt, a készülék leáll.
Figyelem: a lágylézer kezelés csak a megadott adagban hatásos! Ennél rövidebb kezelés nem vált ki biostimulációt.
A kezelési idő megnövelése akkor jöhet szóba, ha a testben mélyen levő képletet akarsz kezelni. Az ilyenkor szükséges kezelési időt a kezelőorvosod vagy fizikoterapeutád adja meg.
A B-Cure készülékek egyszerre 4,5 cm2 területet kezelnek. Ha a kezelendő terület nagyobb mint a fej, akkor annyi ponton kell kezelni (azaz áthelyezni) az eszközt, amí a teljes területet lefedi és minden pontját kezeled.
Egy adott problémát kezelj több irányból is, hosszanti és keresztirányban vagy mindkét oldalról. (Például a csuklót a tenyér és kézhát felől és kétoldalt is)
A B-Cure lágylézer kezelés során általában semmit nem érzel. A lágylézer nem vált ki érezhető melegedést, kipirosodást sem a kezelt területen.
A kezelés ritkán már az első alkalommal is mérsékelheti a fájdalmat.
A tényleges hatások azonban lassan alakulnak ki, ehhez minimálisan 10-14 napra vagy még hosszabb időre van szükség.
A kezelés biostimuláló, azaz a tested gyulladás és fájdalomcsillapító folyamatait serkenti, fokozza. Ennek hatására a gyógyulási folyamat beindul és ez fogja létrehozni a hatást és ad eredményt. Ez nem megy percek alatt!
A lágylézer kezelést tehát a tünetek teljesen megszűnéséig folytasd.
Friss sérülés, akut gyulladás esetén akár óránként kezelhetsz. Krónikus panaszok esetén naponta, másnaponta 1 kezelés elegendő.
Lágylézer kezelési pontok
A kezelés gyakorlati kivitelezése
Nyaki fájdalmak
3 kezelési pont: a csigolyák mellett, a nyak mindkét oldala (a fülcimpák alatt) és az állkapocs mögötti mélyedés.
Hát- és deréktáji fájdalmak, lumbágó, gerincsérv, isiász
Alapelv, hogy a fájdalmas területet hosszanti és kereszt irányban is kezeld. Bárhol alakul ki a gerinced mentén, minden esetben így járj el, akár a nyakon, a háton vagy a derékon, ágyéki szakaszon egyaránt kezelhetsz.
Váll fájdalom
3-4 ponton a vállízület területén és a felkar külső részén.
Teniszkönyök (epikondilitisz, golfkönyök)
3 ponton kezelj: könyökhajlat, könyök jobb és bal oldala.
Csuklófájdalom (ún. alagút szindróma) esetén
A csukló belső oldala a bőrredőben, a csukló belső oldala merőlegesen a bőrredőre, a hüvelykujj alapperce felett (a tenyéri párnán), a csukló oldala, a hüvelykujj alatt és a kisujj alatt is.
Kézujjak ízületi fájdalma (reumás kisízületi gyulladás)
Az ujj jobb és bal oldala minden ujjon, egyenként. Továbbá a tenyér és az ujjak közötti redő.
Csípőízületi fájdalom
Az ízület felett hosszanti és keresztirányban is (érzékenység esetén a térd feletti terület is).
Térdfájdalom, térdsérülés esetén, térdműtét után
A térd hátoldala, a hajlat, a térd jobb és bal oldala (esetleg a térdkalács alatt).
Csontkinövés (sarkantyú)
A sarok talpi felszíne, a láb belső éle, a sarokcsont mindkét éle, a sarok hátsó fele.
Achilles-ín gyulladás, sérülése esetén, műtét után
A sarok hátsó fele és az e feletti pont, a sarokcsont jobb és bal oldala.
Lábujj ízületi fájdalom
A lábujjak és a talp találkozási vonala, az öregujj és a kisujj felett.
Nehezen gyógyuló sebek, felfekvések és fekélyek
- Friss, nyitott seb első kezelésekor a teljes területet kezeld 5-8 percig, ezután tarts 5 perces szünetet, majd ismételd a kezeléseket-szüneteket legalább egy órán keresztül. Ezt követően naponta kétszer kezelj területenként 5-8 percig, a seb teljes gyógyulásáig. Nyílt seb kezelésekor ne érintsd a lézer készüléket a sebhez, azonban olyan közel tartsd, amennyire csak lehetséges.
- Akut betegség (1-2 napon belül keletkezett elváltozás) esetén az első 10 napban naponta 1-2 alkalommal kezelj, majd másnaponkénti kezelésre térj át a teljes gyógyulásig.
- Krónikus, elhúzódóan gyógyuló betegségek esetén másnaponta egy B-Cure lágylézer kezelés ajánlott. Ezt viszont tartósan, fekély esetén akár 3-4 hónapon keresztül is, kitartóan végezni kell.
A lágylézer készülék olyan orvostechnikai eszköz, amely alacsony intenzitású lézersugarakat bocsát ki, és ezt használják a lágylézer kezelés során. A lágylézer terápia alacsony szintű lézerterápiaként (LLLT – Low Level Laser Therapy) is ismert, és különböző egészségügyi problémák kezelésére alkalmazzák.
A lágylézer terápia az elmúlt évtizedekben egyre nagyobb figyelmet kapott az orvostudományban. Bár sokan még mindig szkeptikusak ezzel a kezelési móddal kapcsolatban, számos magas színvonalú tudományos kutatás igazolja hatékonyságát különböző betegségek és tünetek kezelésében.
Az artritisz, azaz ízületi gyulladás az egyik leggyakoribb mozgásszervi betegség. Az arthritisz megnevezés egy „gyűjtőkategória”, amelybe több mint 100 különböző állapotot sorolnak. A legismertebbek az osteoartritisz, a reumatoid arthritisz, de ide tartozik a köszvényes-, a psoriázisos ízületi gyulladást, a szisztémás lupus erythematosust, sőt a fibromyalgiát is. Napjainkban a lágylézer jelenti az egyik leghatékonyabb fizikoterápiás módot […]
A keloidos heg a bőrfelszínből kiemelkedő, a seb méretét meghaladó hegszövet, ami rendellenes sebgyógyulás eredménye. Általában a bőrszíntől eltérő, sötétvörös-lilás-barnás színű.
A lábon, lábszáron kialakult nehezen gyógyuló seb, azaz lábszárfekély kezelése új lendületet kaphat. A lágylézer készülékekkel végzett tanulmányok eredményei szerint a lábszárfekély lágylézer kezelések hatékony sebgyógyulást eredményeztek. Jó hír ez a fekélyben szenvedők számára, mert e sebek gyakran hónapokon, sőt éveken át sem mutatnak gyógyulási hajlamot. A lökéshullám terápia szintén hatékony módszer lehet a lábszárfekély kezelésében, mivel elősegíti a gyógyulást és javítja a vérkeringést.
A sarokfájdalom gyakori oka a gyulladás, mely a sarokcsont és a talpi bőnye vagy az Achilles-ín találkozási pontján alakul ki. Hónapokig, néha évekig kínozza az embert és nehéz megszabadulni tőle. Minden lépés igen fájdalmas, mintha egy tűpárnára lépnél. Különösen az első lépés megtétele kellemetlen, később kicsit „bejáródik” és mérséklődik. Otthoni kezelése során minél több gyulladáscsökkentő […]
Sok cég szemérmetlenül hazudik az egészségügyi célra ajánlott termékeivel kapcsolatban. Kereskedő cégek kíméletlen reklámkampányokkal olyan készülékeket sóznak a gyanútlan vevőre, ami nem való arra, amire ajánlják. Napjainkban -hatékonysága miatt- egyre népszerűbbek a lágylézer készülékek. Azonban áruk meglehetősen magas. Meg is jelentek a hiénák és színes LED lámpákat adnak el „lézerként”. A fény az fény, gondolhatod… […]
Az orvostudomány egyik alapvető tézise: „Medicus Curat, Natura Sanat”. Azaz az orvos kezel, de a természet gyógyít. A fizikoterápiás módszerek lényege, hogy gyógyszermentesen segítik a tested saját öngyógyító mechanizmusait és ezzel azt, hogy a tested képes legyen legyűrni a betegségeket. Nézzük a részleteket! Nézd meg filmen, a Youtube csatornámon. Lehet, hogy „megmosolyogsz”, mert nem hiszel az öngyógyításos „hókuszpókusz” […]