medimarket logo

Telefon +36-53/200108

Kategóriák
medimarket logo

Telefon +36-53/200108

  • Kategóriák
    • Akciók
    • Összes termék
    • Betegség kezelés
    • Fitnesz
    • Készülékek kezelési cél szerint
    • Szépségápolás
    • Rendelői felszerelés
    • Tartozékok és kiegészítők
    • Tünetek A-Z
    • Állatgyógyászat
    • Újracsomagolt termék
    • Végkiárusítás
  • Élethosszig blog
    • Betegség és tünetei
    • Edzés és sérülések
    • Életmód
    • GyIK
    • Készülék és eszköz
    • Rehabilitáció
    • Terápia és kezelés
  • Fórum
  • Info
  1. Élethosszig blog
  1. Élethosszig blog
Vissza
Gerincsérv – mit tehetsz ellene?

Gerincsérv – mit tehetsz ellene?

A gerincoszlopod különálló „téglákból”, a csigolyákból épül fel. A közöttük levő rést egy rugalmas anyag, a porckorong tölti ki. Ez akadályozza meg, hogy a csigolyák közvetlenül érintkezzenek egymással. A gerinc stabilitását szalagok és számos izom biztosítja. Ha a gerinctartó izmaid erősek, akkor megtartják a csigolyákat és csak annyi teher jut a porckorongra, ami nem károsítja. Ha túl sok terhet cipelsz vagy az izmaid gyengék, a porckorongra túlzott teher hárul. Ha deformálódik, különböző súlyosságú panaszokat okoz. Gerincsérv sokakat érint, műtét azonban nem mindenkinek szükséges. Az érintettek meg nem nagyon tudják, mit is kell-lehet tenniük, hogy elhárítsák a fájdalom, a bénulás és műtét fenyegető árnyékát. Nekik szól ez az írásom.

2020.02.25 03:43 Dr. Zátrok Zsolt
Dr. Zátrok Zsolt

Gerincsérvhez vezető utak és a megelőzés lehetősége

A gerincoszlop csontjai a serdülőkor végéig folyamatosan fejlődnek. Utána már nem.

A gerincoszlop tartja a tested. Járás során a testsúlyod minden lépésnél ránehezedik. A csigolyák, a köztük levő porckorongok, a tartószalagok és a gerinctartó izmok együttesen „tompítják” a rázkódást.

Amíg elég erősen tartanak a gerinctartó izmaid, addig nincs semmi problémád. Ez az erőelnyelő rendszer azonban több okból is meggyengülhet, felborulhat.

A gerincpanaszok hátterében legtöbbször olyan dolog áll, amiért Te magad vagy az életmódod a felelős.

  • Akut sérülés legtöbbször baleset miatt alakulhat ki, ilyen lehet leesés, ütközés. Tudom, ilyen még a legóvatosabbakkal is előfordulhat.
  • Genetikai hajlam – ezt szüleidtől „kapod”. Magáról a hajlamról nem tehetsz, azonban csupán ettől nem alakulna ki a gerincsérv. Ha lazák az ízületi szalagjaid, a családodban előfordult gerincsérv, akkor tudatosan kell készülnöd, hogy Te elkerüld. A laza szalagokat a gerinctartó izmaid erősebbé tételével „helyettesítheted”. Azaz neked „kötelező”  a rendszeres gerinctorna, a jóga, stb.
  • Ha túlsúlyod van, akkor az izmaidra a „tervezettnél” több teher hárul. Olyan, mintha állandóan cipekednél, mintha a válladon mindig ott lenne egy zsák. Gondolhatod, hogy a gerinced nem erre „tervezték”! Ha túlsúlyos vagy, akkor törekedj arra, hogy megszabadulj vagy különösen sokat kellene edzeni a hátizmaid, hogy képesek legyenek a zsákod cipelésére. A túlsúly és edzetlen izomzat egyenes következménye a gerincfájdalom, de felkészülhetsz más ízületi panaszokra is.
  • Ha nehéz fizikai munkát végzel, akkor az izmaid elbírják ugyan a saját testsúlyod, de a rendszeresen cipelt tárgyakét már nem.
  • A sofőr vagy a légkalapács kezelő folyamatos vibrációnak van kitéve. Ezekben a munkakörökben a gerincre a normálisnál több terhelés jut.
  • Napjainkban azonban a leggyakoribb ok az ülő-álló munka és a mozgáshiány. Ülsz az irodában, a buszon, metrón, autóban, a TV előtt, a moziban, a színházban… mindenütt.

Tanácsom

Ha elszalasztod a megelőzés lehetőségét és sérved keletkezik, akkor csak hosszadalmasan tudod visszaállítani az állapotod. A megelőzés nem túl költséges. Gerincsérvet „visszacsinálni”, na az már igen.

Többféle eszközre és szakemberekre lesz szükséged. Gyógytornász, fizikoterapeuta, masszőr, izomstimulátor, lágylézer, terápiás ultrahang…. meg kellene fizetned a hozzáértésüket, meg kellene venned az eszközöket. Ami azért fog különösen fájni, mert a gerincsérved nem fogja engedni, hogy dolgozni és jövedelmet szerezz.

Tanácsom: Ne hagyd, hogy sérvig juss! Rendszeres gerinctornával „olcsón” megelőzheted.

A gerincsérv keletkezése

A magyar köznyelvben a gerincsérv kifejezés terjedt el, de ez nem pontos. Valójában a csigolyák közötti porckorong az érintett, azaz a porckorongsérv lenne a helyes.

A porckorong egy külső rostos gyűrűből és az általa egyben tartott kocsonyás anyagból áll. Képzelj el egy lekvárral töltött fánkot. Kívül a tészta (mint a rostos gyűrű a porcon) és belül a lekvár (mint a kocsonyás anyag a porcban). A lekvár láthatatlan, belül marad, csak akkor jelenik meg, ha megnyomod, a tészta kiszakad és utat enged a lekvárnak. Most pedig ülj rá a fánkra…széttrancsírozódik. Ugye érted?! Minél nagyobb a teher a porckorongodon, annál jobban „szétkenődhet” a kocsonyás anyag.

A gerincnél igen szűk a tér. Azaz nincs hely, ahova a „kocsonya” elfolyhat! Viszont érzékeny dolgok bőven akadnak: a gerincvelő és a csigolyák között kilépő idegkötegek itt találhatók.

Ha szerencsés vagy, akkor a porckorongod olyan irányban szakad ki, hogy a kocsonya nem nyomja az ideget – ilyenkor a sérv ellenére panaszaid sem lesznek.

Többnyire azonban akkor derül ki a sérv, amikor mozdulni sem enged a fájdalom. Ezt nem maga a sérv okozza, hanem az, hogy nyomja a gerincvelőt vagy ideggyököt. A tüneted helye és formája attól függ, hogy melyik csigolya magasságában van a sérv.

Mivel a legnagyobb terhelés az ágyéki gerinced tájára koncentrálódik, így ezen a szakaszon alakul ki a sérv leggyakrabban. De nyakon, háton is megjelenhet.

lumbago-idegszal-nyomas-alatt.jpg

 

A gerincsérv tünetei

Többnyire erős, éles, hasító, szúró fájdalom, mely kényszertartásba merevít, egyszerűen nem enged mozdulni. A hasprés fokozódására (tüsszentés, köhögés, haspréselés) a gyöki fájdalom általában fokozódik, elhúzott térddel, behajlított csípővel fekve csökken.

A fájdalom kisugárzik az érintett ideg ellátási területére (dermatómára), ahol érzészavar is jelentkezhet (égő érzés, zsibbadás, érzéketlenség). A reflexek gyengülhetnek vagy megszűnhetnek.

Ha az ideg tartósan nyomás alatt marad, akkor a mozgató ideg „sérülhet”, melynek következménye izomgyengülés, sőt perifériás bénulás lehet.

Olvasd el a dermatómákról szóló cikkem és nézd meg a benne levő ábrákat alaposan.

A fájdalmaid helye alapján magad is meg tudod határozni, melyik gerinccsigolyádnál lesz a probléma gyökere.

Teendők gerincsérv esetén

A fentebb leírt panaszok alighanem orvoshoz kényszerítenek. Ha mégsem, akkor viszont ne halogasd a kivizsgálást. Pontosan tudni kell, mi a helyzet.

Az orvos feladata eldönteni a teendőket. Műtétre többnyire akkor kerül sor, ha a sérv olyan jelentős nyomást gyakorol az idegre, hogy az idegrendszeri tüneteket, bénulást okoz. Ha nincs szükség azonnali műtétre, akkor konzervatív kezelést kezdenek. Ha erre 6 hét után sincs érdemi változás, akkor dönthetnek a műtétről „közvetett” ok miatt.

Az esetek többségében a műtét nem indokolt, a kezelés csökkenti, de nem szünteti meg a panaszokat. Egy hirtelen mozdulat, egy tüsszentés, egy kisebb súly emelése is provokálja a fájdalmat. Ez nagyon megnehezíti a mindennapi életet.

Gerincsérv esetén kerüld a fizikai erőkifejtést mindaddig, amíg a rehabilitációd tart. Aludj kemény matracon (a puha és süppedős nem jó), feküdj az oldaladon, felhúzott térddel, „gömbölyített” derékkal. Ez tehermentesíti az ágyéki porckorongokat.

A lumbágó gyógyszeres kezelése a fájdalom csillapítását és az izmok ellazítását célozza. A szájon át bevett gyógyszerek azonban nemcsak a fájdalmas pontra jutnak el, hanem egész testedbe szétáramlanak. Olyan helyekre is hatnak, ahol arra nincs szükséged – ez vezethet nemkívánatos mellékhatásokhoz. Különösen akkor, ha tartósabban, néhány napnál hosszabban kell szedned őket. Sok beteg azt gondolja, hogy ezek szedésével bármire is jut…és nem tájékoztatják őket arról, hogy nem. A gyógyuláshoz ennél lényegesen többet kell tenni.

A gyógyszerek mellett valószínűleg fizikoterápiás kezeléseket is rendelnek. Ultrahang, elektroterápia, lágylézer és mágneskezelés kombinációját kapod. Ezek hatása lassan alakul ki és amint már érezni kezded a kedvező hatást, lejár a felírt kúra. Állami, azaz „ingyenes” kezelést nem kaphatsz többet, pedig érzed magad is: félgyógyult vagy….

Sajnos azt kell mondjam, innentől magadra vagy ítélve. Itt kell igénybe venned magánszolgáltatókat, gyógytornászok, fizikoterapeuták segítségét.

Tüneti terápiát biztosító módszerek

Egy sor otthoni fizikoterápiás készüléket használhatsz, amelyekkel csökkentheted a gerincsérves panaszaid. Ezeket az eszközöket úgy tervezik, hogy egyszerűen, hatékonyan és veszélytelenül használhasd őket. Ez nem is túl bonyolult, de nem teljesen kockázatmentes – igaz, csak akkor árthatsz magadnak, ha a szabályokat, javaslatokat figyelmen kívül hagyod.

Meg kell értened, hogy az egyes orvostechnikai készülékek eltérő módon hatnak, másra valók. Mind az egészséged visszaállítását célozza, de másképpen. Olyan ez, mint a kanál, kés, villa. Mind az étkezésre való, de azon belül másra.

Először nézzük azokat a készülékeket, amik hozzájárulnak ahhoz, hogy a fájdalmad csökkenjen vagy akár megszűnjön, azonban ezek a módszerek hosszú távon nem adnak hozzá semmit a kezeléshez, nem állítják vissza az eredeti állapotot. Így bár nincs  fájdalmad, de bármikor kiújulhat.

Masszázshenger (Foam-Roller)

FoamRoller masszázshengert izomfájdalmak enyhítésére, izommerevség és izomcsomók oldására, nyújtásra, bemelegítésre, illetve izomregeneráció javítására lehet alkalmazni.

A hengerezés legnagyobb haszna, hogy a gyógytorna és a masszázs számos előnyét biztosítja. Eközben egy masszázshenger olcsóbb, mint egyetlen torna vagy masszázs, viszont évekig használható. Természetesen nem helyettesíti sem a tornát sem a masszázst. De annak, aki kevés kezelést tud kifizetni, nagyon megéri a hengert választani és használni.

A hengerezés során az izmok megnyúlnak és fellazulnak. Kipréseli a vért az izmokból, miközben a helyére friss vér áramlik, amely létfontosságú tápanyagokat, például oxigént és glikogént hoz az izmokhoz, fasciákhoz, inakhoz. A henger “nyomását”, a masszázs erősségét szabályozhatod. Minél inkább ráhelyezed a testsúlyod, annál kisebb a nyomás is.

A jobb vérellátású és lazább izmok mozgáskor kevésbé fájnak. A fokozott vérkeringés kimossa a felhalmozódott salakanyagokat. Az izmok gyorsabban jutnak a szükséges tápanyagokhoz, ami jobb regenerálódást eredményez.

TENS kezelés

Dönthetsz úgy, hogy a fájdalomcsökkentők mellékhatásaiból nem kérsz és a fájdalomcsillapításra TENS kezelést alkalmazol. Ez az egyszerűen végrehajtható kezelés két helyen hat, melynek eredménye a kezelés után néhány óráig tartó fájdalommentesség.
Mivel a gerincsérv tartós -akár hetekig tartó- fájdalmat okoz, így olyan készüléket válassz, ami rendelkezik úgynevezett modulált TENS programmal. Azok a készülékek, amik nem rendelkeznek ilyennel, csak néhány napig tartó fájdalomcsillapítást eredményeznek, mert az agy hozzászokik a stimulációhoz (sajnos a legelterjedtebb Omron, Beurer stimulátorok nem tartalmaznak ilyet, ezért gerincsérves fájdalmakra csak átmenetileg jók)!
FONTOS: a TENS tüneti kezelés. Csillapítja a fájdalmad, de nincs terápiás hatása, azaz nincs semmilyen gyógyhatással a sérvre.

Ezeket a TENS készülékeket ajánlom: Dolito, Myolito, MyoBravo, Elite SII, Genesy SII, Premium 400, Genesy 300 Pro

Mikroáramú kezelés

Hatékonyabb fájdalomcsillapítást biztosít, mint a TENS, azonban csak a modernebb és egyelőre drágább készülékek biztosítanak ilyen kezelés. Nemcsak tüneti hatású! Csökkenti a sérv által nyomott ideggyök ödémáját, enyhíti a fájdalmat. Serkenti a sérült szövetek regenerációját. Ez a módszer sem szünteti meg magát a sérvet.

Ezeket a MENS készülékeket javaslom: Genesy 300 Pro, Premium 400, Genesy 600, Genesy 1500, Genesy 3000, stb.

Termékajánló: mikroáram terápiás készülékek

Termékajánló: mikroáram terápiás készülékek

A mikroáram terápia az elektromos kezelések egyik formája, az egyik legújabb fájdalomcsillapító (MENS) és gyulladáscsökkentő (MCR) eljárása.

Nézd meg a készülékeket! →

Ultrahang kezelés

Az ultrahang sugarak felmelegítik a szöveteket, gyorsul  a vérkeringés, ellazulnak a merev izmok és csökken az ideggyök körüli ödéma. Hatása lassabban alakul ki, mint a lágylézer esetén, több kezelésre lehet szükség. Az ultrahang készülékek olcsóbbak, mint például a lágylézerek. Illetve, ultrahang esetén a helyes adagolásra figyelned kell, továbbá közvetlenül nem használhatod a gerinc felett, csak a gerincoszlop két oldalán, a gerinctartó izmokon. Az ultrahang csökkenti a fájdalmat, de nem szünteti meg sem a sérvet, sem a kiváltó okot.

Itt találsz terápiás ultrahang készülékeket: M-Sonic 950, MediSound 3000

Lágylézer kezelés

Hatása a mikroáramhoz hasonló. Csökkenti az ideggyök körüli ödémát, ami a fájdalom megszűnéséhez vezet. Az Amerikai Orvosok Testülete (ACP) egy 2017-es tanulmány alapján a lágylézert elsőként alkalmazandó eljárásnak ajánlja a (nem operálandó) gerincsérv esetén. Az esetek 2/3-ában a műtét is elkerülhetővé vált. A lágylézer készülék drágább, mint a mikroáramú vagy TENS készülék, és sajnos ez sem jelent végleges megoldást a sérvre, mert sem a sérvet, sem magát az okot nem szüntetni meg.

Termékajánló: lágylézer készülékeink

Termékajánló: lágylézer készülékeink

A lágylézer készülék elsődleges hatása a sejtregenerációs folyamatok támogatása és ezzel a gyógyulás gyorsítása, továbbá az endorfin termelés serkentése révén fájdalomcsillapító is.

Válassz készüléket most! →

Megfelelő kezelést biztosító lágylézer készülékek: Personal Laser L400, Energy Laser L500 Pro, Energy Laser L2000

Izomstimuláció és gerincsérv – hatékony segítség

Ha eddig eljutottál az olvasásban, akkor már tudod: a gerincsérvet az okozza, hogy az izmaid ereje valamely okból nem elegendő ahhoz, hogy megtartsák a csigolyák közötti távolságot. Így a közöttük levő porckorongra akkora nyomás jut, ami „kinyomja belőle a szuszt” – így jön létre a porckorongsérv.

Amíg nyilvánvaló, hogy a rendszeres gerincerősítő tornával csökkentheted a gerincsérv kialakulásának valószínűségét, addig kialakult gerincsérv esetén a torna nagyon kockázatos, sőt kerülendő! Ha ugyanis azokkal a gyenge izmaiddal kezdesz hátizom erősítésbe, amik éppen a sérv kialakulásához vezettek, akkor tovább fogod rontani a helyzetet.

Itt jön képbe az izomstimuláció (EMS). Ezzel a módszerrel úgy tudod megerősíteni a hátizmaid, hogy közben nem raksz plusz súlyt, terhelést a gerincedre és nem okozol nagyobb bajt.

Ezeket az izomstimulátorokat ajánlom: MyoBravo, Elite, Elite 150, Premium 400, stb.

Készülékajánló gerincsérv kezeléshez

Készülékajánló gerincsérv kezeléshez

A gerincsérv (vagy porckorongsérv) a csigolyák közötti rést kitöltő porckorongon található kitüremkedés, mely nyomja a gerincből kilépő idegeket és jellegzetes tüneteket okoz. Kezelése komplex, melyben a tüneti és oki terápia kombinálása ajánlott.

Kattints ide és válassz készüléket! →

Az izomstimuláció célja a gerinctartó és hátizmaid megerősítése annyira, hogy veszélytelenné váljon számodra a gerinctorna, a jóga vagy akár a konditermi edzés.

Az izomstimuláció az izom szempontjából nem különbözik a hagyományos edzéstől. Ha edzésre erősödik az izom, akkor stimulációra is fog. Az egyetlen különbség a hatékonyság és idő. Olvasd el a stimuláció alapjairól szóló cikkem és megértheted, hogy az izomstimuláció hatékonyabb, mint az edzés és ezért rövidebb idő alatt lehet egy adott izomcsoportot fejleszteni vele.

Természetesen a stimuláció nem az edzés helyett van. Kiegészíti. Sérv esetén azonban az egyetlen lehetséges és hatásos módszer. Naponta legalább egyszer kell kezelned. 2-3 hét után fogod érzeni a javulást. 2-3 hónap alatt pedig annyira megerősítheted az izmaid, hogy nyugodtan áttérhetsz a testmozgásra.

És itt jön a következő hírem: innentől nem hagyhatod el az edzést. Ha ugyanis nem csinálsz semmit, a fáradságosan megerősített izmaid kb 2-3 hét alatt visszalöttyednek az indulási állapotba, te pedig kínlódhatsz ismét a sérveddel….

De Te nem ezért küzdöttél!? UGYE?!? 

Olvasd el a Hátizom erősítés izomstimulátorral című cikkemet is! Ebben egy 3 hónapos, napi lebontású "edzéstervet" is találsz, ami segíthet a gerinctartó izmaid visszaerősítésében.

Gerinctartó izmok és hátfájdalom
2019.06.05 01:48 Dr. Zátrok Zsolt
Gerinctartó izmok és hátfájdalom

A hátfájdalom napjaink egyik leggyakoribb civilizációs betegsége. Egész nap a számítógép előtt gubbasztasz, majd a dugóban zötykölődsz a kocsiban-buszon és alig várod, hogy a karosszékbe huppanva nézd kedvenc sorozatod… Fizikai aktivitásod a nullához közelít… csodálkozol is, vajon mitől kezd fájni a hátad. Minél többet pihensz, annál inkább fáj… Az egész a gerinctartó izmok meggyengülése miatt […]

A gerincműtét árnya – Bicskei Balázzsal beszélgettem
2020.02.20 22:09 Dr. Zátrok Zsolt
A gerincműtét árnya – Bicskei Balázzsal beszélgettem

Bicskei Balázs (egyszeres Ironman) testvéreivel működtet vállalkozást. Műfüves sportpályákat, gumiburkolatos sport- és futópályákat, játszótereket építenek. A cég szépen fejlődik, a munka egyre több és így az elmúlt években fokozatosan egyre kevesebb ideje jutott mozgásra is. Cégvezetőként zömében irodai munkát végez: ül az irodában, az autóban, az üzleti megbeszéléseken. Észrevétlenül szedett fel pár kilót. Aztán egyszercsak […]

Derékfájdalom – elsőként választandó gyógymódok
2019.11.29 08:16 Dr. Zátrok Zsolt
Derékfájdalom – elsőként választandó gyógymódok

Az Amerikai Orvosok Testülete (ACP) derékfájdalom kezelésére elsőként egy gyógyszermentes módszert, a lágylézer kezelést javasolja.  Az ACP vagyis az American College of Physicians közel 150 ezer tagjával a második legnagyobb orvosi társulásnak számít az Egyesült Államokban. A szakmai testület már 2007-ben is úgy vélte, a derékfájdalom kezelésére elsőként gyógyszermentes módszereket ajánlott alkalmazni; mára pedig új kutatások is alátámasztották […]

Lágylézer készülék és lágylézer kezelés
2025.03.03 17:38 Dr. Zátrok Zsolt
Lágylézer készülék és lágylézer kezelés

A lágylézer készülék olyan orvostechnikai eszköz, amely alacsony intenzitású lézersugarakat bocsát ki, és ezt használják a lágylézer kezelés során. A lágylézer terápia alacsony szintű lézerterápiaként (LLLT – Low Level Laser Therapy) is ismert, és különböző egészségügyi problémák kezelésére alkalmazzák.

Mikroáram – fájdalomcsillapító (MENS) és gyógyító (MCR) hatás
2019.07.31 02:51 Dr. Zátrok Zsolt
Mikroáram – fájdalomcsillapító (MENS) és gyógyító (MCR) hatás

Az artritisz, artrózis, reuma, gerincbetegségek és sok más mozgásszervi betegség szinte állandó fájdalommal jár. A betegek többnyire a szűnni nem akaró fájdalom miatt térnek vissza újra és újra a rendelőkbe. Az orvosok többsége pedig máris írja a receptet fájdalomcsillapító gyógyszerre. Pedig lenne más választás is.  A mozgásszervi betegségek általában éveken, sőt évtizedeken át is fennállnak, […]

EMS, azaz elektromos izomstimuláció
2019.12.10 06:48 Dr. Zátrok Zsolt
EMS, azaz elektromos izomstimuláció

Az EMS vagyis elektromos izomstimuláció módszerét már évtizedek óta alkalmazzák a sportolók felkészülésében…nos….NEM HAZÁNKBAN. Hogy miért van ez így? Határozott véleményem szerint ennek egyszerű az oka: a nyelvtudás hiánya. Mivel a magyarok többsége semmilyen idegen nyelvet nem ismer, így nem olvasnak nemzetközi szakirodalmat, nem tudnak tájékozódni a világtrendekről, „bennragadnak” a rögvalóban. A többség ma is […]

Elektromos kezelés mellékhatásai és ellenjavallatok
2019.06.28 01:04 Dr. Zátrok Zsolt
Elektromos kezelés mellékhatásai és ellenjavallatok

Ha elektromos kezelést szeretnél alkalmazni vagy kapni, fontos hogy tisztában légy azzal, hogy ez a terápiás módszer, bár rendkívül hasznos lehet számos esetben, de lehetnek ellenjavallatai. Az elektroterápia különböző típusú elektromos áramokat használ specifikus gyógyászati, rehabilitációs vagy kozmetikai célok elérésére, de számos esetben ellenjavallt lehet számodra. Nézzük meg részletesen, mikor kell különösen óvatosnak lenned vagy teljesen elkerülnöd ezt a kezelési formát.

Elektromos kezelés és fém implantátumok
2019.01.08 00:14 Dr. Zátrok Zsolt
Elektromos kezelés és fém implantátumok

Évtizedek óta tartja magát az állítás, hogy TENS, EMS, FES, MENS kezelést nem szabad fém implantátumok közelében vagy közvetlenül felette végezni. De tényleg ennyire kell rettegni? Mi az igazság? Mivel az elektromos kezelések egyre nagyobb teret nyernek és az elektroterápia otthoni alkalmazására való eszközök tömegét lehet kapni, így fontos tudni, hogy vannak-e kockázatai az ilyen eszközöknek. […]

Krónikus betegség. Kinek a feladata a kezelés?
2018.09.24 04:57 Dr. Zátrok Zsolt
Krónikus betegség. Kinek a feladata a kezelés?

Mint hazánk lakóinak többsége, így valószínűleg Te is úgy hiszed, hogy mivel az egészségügyi járulékokat befizetted, ezért csak és kizárólag az orvosok feladata (kötelessége) meggyógyítani téged. Neked pedig elég egy-két szem gyógyszert bevenni és semmi teendőd sincs, mint a fotelben ülve várni a gyógyulásodra. Az egészségtelen táplálkozásod, a mozgásszegény életmódod nem adod fel, a káros […]

Vissza
Vásárlói fiók
  • Belépés
  • Regisztráció
  • Profilom
  • Kosár
  • Kedvenceim
Információk
  • Általános szerződési feltételek
  • Adatkezelési tájékoztató
  • Fizetés
  • Szállítás
  • Elérhetőségek
Scart Kft
  • 2730 Albertirsa, Koltói Anna utca 39.
  • +36-53/200108
  • info@medimarket.hu
  • facebook

Egyéb információk
  • Elállás részletek
  • Szerviz és Garancia
  • Egészségpénztári elszámolás
  • Csatlakozz viszonteladó partnerként
  • Csatlakozz affiliate partnerként
Árukereső.hu Árukereső.hu
A kényelmes és biztonságos online fizetést a Barion Payment Zrt. biztosítja, MNB engedély száma: H-EN-I-1064/2013. Bankkártya adatai áruházunkhoz nem jutnak el.
paypal
  • Akciók
  • Összes termék
  • Betegség kezelés
  • Fitnesz
  • Készülékek kezelési cél szerint
  • Szépségápolás
  • Rendelői felszerelés
  • Tartozékok és kiegészítők
  • Tünetek A-Z
  • Állatgyógyászat
  • Újracsomagolt termék
  • Végkiárusítás
  • Élethosszig blog
    Élethosszig blog
    • Betegség és tünetei
    • Edzés és sérülések
    • Életmód
    • GyIK
    • Készülék és eszköz
    • Rehabilitáció
    • Terápia és kezelés
  • Fórum
  • Info
Nyelv váltás
  • hu
  • en
  • sk
  • de
Pénznem váltás
Belépés
Regisztráció
Adatkezelési beállítások
Weboldalunk az alapvető működéshez szükséges cookie-kat használ. Szélesebb körű funkcionalitáshoz (marketing, statisztika, személyre szabás) egyéb cookie-kat engedélyezhet. Részletesebb információkat az Adatkezelési tájékoztatóban talál.
A működéshez szükséges cookie-k döntő fontosságúak a weboldal alapvető funkciói szempontjából, és a weboldal ezek nélkül nem fog megfelelően működni. Ezek a sütik nem tárolnak személyazonosításra alkalmas adatokat.
A marketing cookie-kat a látogatók weboldal-tevékenységének nyomon követésére használjuk. A cél az, hogy releváns hirdetéseket tegyünk közzé az egyéni felhasználók számára (pl. Google Ads, Facebook Ads), valamint aktivitásra buzdítsuk őket, ez pedig még értékesebbé teszi weboldalunkat.
Az adatok névtelen formában való gyűjtésén és jelentésén keresztül a statisztikai cookie-k segítenek a weboldal tulajdonosának abban, hogy megértse, hogyan lépnek interakcióba a látogatók a weboldallal.
A személyre szabáshoz használt cookie-k segítségével olyan információkat tudunk megjegyezni, amelyek megváltoztatják a weboldal magatartását, illetve kinézetét.